Jeho síla je skutečná, jeho příběh je věčný, jeho čas přichází. Americký animovaný film z produkční dílny slavného Stevena Spielberga (1998). Režie: Brenda Chapmanová, Steve Hickner, Simon Wells

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Biblický příběh, Princ Egyptský, o předurčeném Vykupiteli se v rukou animátorů proměnil v hudební velkofilm, který zaujal filmové diváky celého světa, přicházejíc jako jeden z nejúspěšnějších filmů všech dob. Jedinečná animace a vynikající hudba, oceněná Cenou Akademie (1998 Nejlepší originální píseň "When You Believe"), vnáší život do tohoto okouzlujícího filmu s nezapomenutelnými postavičkami.

Přenesme se do Egypta, kde se odehrává bájný příběh dvou bratrů, jednoho pocházejícího z královské krve, druhého - sirotka s neznámou minulostí. Vyrůstali jako nejlepší přátelé, dělili se o mladickou nespoutanost a zdravou rivalitu. Avšak pravda je definitivně rozdělila, jeden z nich se stal panovníkem největšího světového imperia, druhý se rozhodl pomoci svému lidu. Nakonec soupeření navždy změnilo jejich životy - a svět.

Neobyčejný příběh, okázalá animace i oslava lidského ducha, to jsou hlavní atributy Prince Egyptského, které jej řadí mezi klasiku pro všechny věkové kategorie, mezi filmy, jež budou bavit generace diváků.

Originální názevThe Prince of Egypt
Stopáž95 minut
Rok výroby 1998
 ST 4:3