Moderní převyprávění příběhu indického Rámájany. Americký animovaný film (2008). Režie Nina Paleyová (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Moderní převyprávění příběhu indického Rámájany režírované, animované a produkované Ninou Paleyovou. Více stylů animace, tři stínové loutky zprostředkovávající starověkou tragédii i moderní komedii a písně Annete Hanshawové spolu vypráví věčný příběh o rozchodu.

Kromě několika stylů animace Sita přináší pět výtvarných technik, preciznost provedení, humorný nadhled a nápaditou konfrontaci se západním světem jednak tím, že v jedné linii vyprávění Sita zpívá jazzové písně z 20. let, a jednak paralelním příběhem americké manželské dvojice ze současnosti, na kterém režisérka líčí, že ženy to s muži neměly snadné v minulosti a nemají to snadné ani dnes.

Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s ní rozejde po emailu. Oba příběhy starodávné tragédie a moderní komedie vyprávějí tři zábavné loutky. Tato nádherně animovaná hudební interpretace indického eposu Ramajány je skutečnou pastvou pro oči a právem získala řadu cen na festivalech po celém světě.

Originální názevSita Sings The Blues
Stopáž81 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrFilm