Texaské městečko sužuje krutovláda místního padoucha jménem Bill Křivá Huba. Poker, whisky a pistolnické souboje v parodii ve stylu němé grotesky z Divokého Západu.
Režie: Emanuel Kaněra. Scénář: Emanuel Kaněra, František Marvan. Hrají: Jaroslav Štercl, Otto Šimánek, Václav Lohniský, Eman Fiala a další.
Šlechetný cowboy Sandy

V městečku Silly Town na americkém západě se žilo spokojeně, s občasnými nájezdy padouchů, kteří chtěli vykrást místní poštu, i s výkvětem místní spodiny – falešnými hráči v čele s Billem Křivou Hubou (V. Lohniský). A nedaleko žil rančer Andrews (O. Šimánek) se svou krásnou dcerou Daisy (A. Bradáčová). Jednoho dne ale rančer podlehl hráčské vášni a prohrál postupně dceřino věno, ranč i dceru samotnou. Ve stejnou dobu se kolem ranče potuloval kovboj Sandy, který se do Daisy zamiloval. Všechno vyhrál zpátky, falešné hráče potrestal a s Daisy tam v Silly Town možná žije dodnes...

Parodie na němé grotesky a kovbojky režiséra Emana Kaněry byla v roce 1965 na festivalu v Montreux vyznamenaná cenou za nejveselejší pořad.

Napište nám