Princezna Amálka o vstávání ve tři ráno

Klikněte pro větší obrázek Z českých pohádek známe několik typů princezen: od namyšlených a postupně napravovaných až po ty typicky něžné, éterické bytosti. Jaký typ princezny je Amálka?

Amálka je rozhodně dobrý člověk, ze začátku je ale trošku namyšlená. To ale jenom proto, že se nikdy se nesetkala s tím, že by jí někdo odporoval. No, a když přijde na scénu písař v podání Matouše Rumla, který si z ní pořád utahuje, tak reaguje namyšleně. Pochopitelně se to ale změní, protože co se škádlívá…

Jak probíhalo natáčení? Choval se k Vám štáb jako k princezně?

Bylo to hodně náročné – od vstávání, které bylo většinou ve 3:45, až po život v šatech, které nejsou úplně komfortní. Ale teď už mám na natáčení jen samé dobré vzpomínky.

A jak se Vám spolupracovalo s písařem Matoušem Rumlem?

Matouš je nejlepší kolega, kterého si herečka začátečnice může přát. Má neustále dobrou náladu a je to člověk, od kterého by se mohl leckdo učit. Už jsme se potkali na divadelních prknech, takže jsem věděla, že se můžu těšit.

Co byste popřála divákům k letošním Vánocům?

Hlavně zdraví. Už jsem dospěla do toho věku, kdy si ho vážím víc než čehokoli jiného. Také přeji pohodu a lásku, žádné shony kvůli dárkům, protože o ty jde přece až na posledním místě.

Rozhovory