Zlatý hollywoodský chlapec, po kterém dívky šílely, vlastně chtěl být hudebníkem. Po poslední klapce svého života smrtícím způsobem zkombinoval heroin a kokain. Zemřel na chodníku před hudebním klubem 30. října 1993 ve věku 23 let. Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o slavných osobnostech, které zemřely nepřirozenou smrtí

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Filmová hvězda, River Phoenix působil jako hollywoodský zlatý chlapec – byl vegan a navenek přísně dbal na dodržování morálních zásad. Skutečnost však byla úplně jiná. River už dva roky bojoval se závislostí na drogách. Toho dne herec pracoval na filmu s názvem Temná krev. Dva měsíce vydržel abstinovat. Ale když dorazil na poslední natáčecí den, režisér George Sluizer si všiml, že se River chová divně. Dělalo mu potíže odhadnout vzdálenost a jeho chůze byla jiná než obvykle. Obvykle neposeděl, ale onoho dne se snad hodinu nezvedl ze židle. Předchozí noc užíval drogy, to bylo evidentní. River se svou závislostí bojoval se střídavými úspěchy. V poslední době ji však zvládal se stále většími potížemi. Kvůli detoxikaci byl fyzicky vyčerpaný a zároveň musel snášet psychický tlak, který na něho kladla role. Až dosud se jeho herecká kariéra odvíjela hladce. Během natáčení čtrnáctého filmu se však zadrhla.

River se přestěhoval do Hollywoodu, když mu bylo devět let a pozornost filmařů vzbudil už v patnácti, když se přihlásil na casting k filmu „Jimmy Reardon“. Pozornost publika si získal pak svým výkonem ve filmovém hitu „Stůj při mně“. Přes noc se stal idolem mládeže. Jeho tvář se objevovala na titulních strankách časopisů. Kromě hezkého obličeje měl River ještě jeden velký dar. Uměl hrát. Diváci necítili ani stopu falše nebo předstírání. River se stal hvězdou první kategorie. Za roli ve filmu „Čas zastavit se“ byl nominován na Oscara a výkon ve snímku „Mé soukromé Idaho“ mu vynesl cenu pro nejlepšího herce na festivalu v Benátkách. Už po pár letech vydělával téměř milion dolarů za film a patřil ke světovým celebritám. V sedmnácti letech podporoval rodiče, čtyři bratry a sestry; platil svůj personál. Muselo pro něj být stresující dokončit jeden projekt a hned přemýšlet, kdo mu nabídne další práci? Na svůj věk byl vystaven ohromnému tlaku a čas od času ho ze sebe potřeboval setřást. Jednou z cest byla hudba. Jamoval dlouho do noci a často nad kytarou i usnul. Jinou formou úniku byly drogy.

Dokud nezačal točit tento poslední film, nikdo se k Riverovi nechoval tak nepřátelsky jako jeho filmová partnerka Judy Davisová. I režisér Sluizer byl z té situace nešťastný. Pro Rivera se práce na filmu proměnila v utrpení. Celých sedm týdnů prosil režiséra, aby natáčení milostných scén odložil. Říkal, že mu při pouhém dotyku její ruky naskakuje husí kůže. Natáčení se však nedalo déle odkládat. Nikdo netušil, že se blíží Riverův poslední výstup před kamerou… Sledujte sérii kanadských dokumentárních rekonstrukcí Posledních 24 hodin!

Originální názevFinal 24
Stopáž51 minut
Rok výroby 2008
 ST HD
ŽánrDokument