Hlavní hrdina nás přesvědčí, že zákeřná choroba nemusí být vždy tím nejhorším nepřítelem, číhajícím na bezstarostné mladé muže… Cyklus neobvyklých kriminálních příběhů (2001). Hrají: S. Rašilov, P. Kostka, R. Hrušínský a další. Scénář I. Hejna. Kamera D. Ployhar. Režie P. Slavík

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Neznám žádný ze sedmi ostatních scénářů, ale ten, který mi nabídli, jsem přečetl na jeden zátah. Krátký, chytře napsaný příběh, černý humor, velmi výrazná a nečekaná pointa. Připomnělo mi to americký seriál Povídky ze záhrobí, který se u nás před pár lety vysílal a který jsem tehdy s potěšením sledoval. Tenhle žánr se u nás moc nepěstuje, a tak jsem ani na chvilku neváhal a nabídku přijal. O příbězích, jako je tento, se toho dopředu mnoho říci nedá. Všechno tu stojí a padá právě s pointou a není možné prozrazovat cokoli, co by oslabilo její překvapivost. Snad tedy jen tolik, že tu jde o mladého muže, který onemocní neléčitelnou chorobou a zároveň nalezne nevšední přátelství, kterému je ochoten přinést velmi zvláštní oběť. Spíše než o ztrátě imunity, jak se praví v popisku filmu, bychom mohli hovořit o ztrátě identity. A o ceně, kterou musíme někdy platit za svoji lehkomyslnost a nezodpovědnost.
Petr Slavík

Černí andělé

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných „zevnitř“, bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod.

Stopáž53 minut
Rok výroby 2001
 ST
ŽánrSeriál