Pacient psychiatrické kliniky brání svou lidskou důstojnost proti živým i mrtvým. Cyklus neobvyklých kriminálních příběhů (2001). Hrají: P. Řezníček, S. Stašová, R. Holub a další. Scénář I. Hejna. Kamera V. Holomek. Režie I. Pokorný

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Je dobře, že se Česká televize pustila směrem, který pro ni není zatím tak vyšlapaný. Rozšiřuje tak žánrovou nabídku své dramaturgie. Režisérům byla poskytnuta možnost vyzkoušet si, jak s žánrem naložit, ohmatat si věci, které jsme doposud tolik nedělali. Jako divák mám rád rychlejší, akčnější žánr. Připravovat Trosečníka mě bavilo, protože jsem v něm tušil možnost právě takového způsobu vyprávění.
Ivan Pokorný

Černí andělé

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných „zevnitř“, bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod.

Stopáž53 minut
Rok výroby 2001
 ST
ŽánrSeriál