Televizní akademie - Lidé a společnost

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Komunikujte s námi prostřednictvím emailu ta-lide@ceskatelevize.cz

Vážení přátelé,

Televizní akademie skončí společně s koncem roku 2011. Místo ní bude v roce 2012 hodinový blok filmů vzdělávacího rázu vždy od 16 do 17 hodin. Poté budou následovat pořady pro děti.

Vřelé poděkování za přízeň, kterou jste nám po celý rok projevovali. Pěkné prožití Vánoc a úspěšný nový rok vám přeje

Televizní akademie

V tomto vydání Televizní akademie uvidíte:

Zuzana Burešová

Živě se Zuzanou Burešovou

Téma:

Jeden svět na školách je projekt společnosti Člověk v tísni. Jde v něm o využití potenciálu dokumentárních filmů a audiovizuálních prostředků ve vzdělávání a výchově. Nabízí základním a středním školám sady didaktických materiálů, které jsou doplněny příručkou pro pedagogy a pracovními listy. Vedle témat, jako jsou krizové oblasti světa, rasismus a xenofobie, média, globální problémy či sociální témata, se program soustavně věnuje výuce moderních československých dějin, zejména období komunistického Československa. Na toto období se zaměřila již posedmé listopadová akce Příběhy bezpráví – měsíc dokumentárního filmu na školách, v rámci které se na školách promítají filmy mapující naši novodobou historii, konají se besedy s pamětníky, historiky či režiséry a další doprovodné akce pro žáky, studenty i veřejnost.

Hosté ve studiu:

Kateřina Saparová – spoluorganizátorka projektu Příběhy bezpráví
Otakar Říha – student

Jana Vyhlídalová – zakladatelka serveru Plenkyvpráci.cz
Marta Vohlídalová – psycholožka

Více na portálu ČT24

 • Příběhy bezpráví se vrací, ocenění získali bojovníci proti komunismu

  1. 11. 2011

  Praha - Již posedmé dnes odstartoval projekt Příběhy bezpráví, měsíc filmu na školách. Součástí akce je i vyhlašování cen Příběhů bezpráví. Studenti letos zvolili tři bojovníky proti komunismu. Na dnešním slavnostním zahájení jim v pražském kině Lucerna cenu předali ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a ministr obrany Alexandr Vondra. Projekt, který v rámci programu Jeden svět na školách pořádá společnost Člověk v tísni, vznikl jako reakce na často nekvalitní a nedostatečnou výuku moderních dějin na základních a středních školách. Prostřednictvím filmu (tedy média pro mladé lidi nanejvýš přitažlivého) a následných debat s pamětníky, kteří se často sami stali oběťmi komunistického bezpráví, se studenti seznamují s historií českého, resp. československého státu a nedávnou minulostí našeho národa. Téma pro letošní rok zní: "Emigrace a život v exilu". Učitelé si mohou vybrat z celkem 5 DVD zahrnujících působivé dokumentární i hrané filmy.

 • České ženy mají 22. nejlepší uplatnění ve světové ekonomické sféře

  8. 7. 2010

  Londýn - Česká republika se řadí mezi země, které nabízejí ženám relativně slušné možnosti k uplatnění v ekonomice. Podle nové zprávy analytické organizace Economist Intelligence Unit (EIU) hodnotící příležitosti, jaké mají pracující ženy ve svých zemích, i překážky, kterým musejí čelit, je Česká republika na 22. místě na světě, zatímco nejlepší šance mají ženy ve Švédsku, Belgii a Norsku.

 • Najít práci? Pro ženy větší oříšek než pro muže

  21. 6. 2010

  Praha – Nezaměstnaných žen je v Česku výrazně více než nezaměstnaných mužů. Zatímco na konci května bylo bez práce 7,8 procenta mužů, u žen se míra nezaměstnanosti vyšplhala na 9,9 procenta. Vyjádřeno v absolutních číslech tak práci hledalo přes 251 tisíc žen. Těžší pozici na trhu práce přitom nemají pouze ženy s malými dětmi, jak se často traduje, častěji než muži jsou propouštěny i ženy nad 50 let, kterým děti už odrostly.

 • Ženy jsou podle OSN na pracovním trhu stále znevýhodněny

  7. 3. 2008

  Ženeva - Nikdy dříve se ženy na světovém pracovním trhu neuplatňovaly více. Stále však platí, že oproti mužům jsou ženy častěji bez práce a jsou nuceny brát horší a hůře placená místa. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil Mezinárodní úřad práce, ženevská filiálka OSN.

 • Projekt Příběhy bezpráví připomíná oběti komunismu

  1. 11. 2007

  Praha – Společnost Člověk v tísni připravila již třetí ročník projektu Příběhy bezpráví. Na Václavském náměstí vznikl symbolický pracovní tábor s desítkami portrétů bývalých politických vezňů, který má především mladým lidem přiblížit osudy obětí komunistického režimu. Výstavu v kině Světozor zahájí projekce dokumentu Ztracená duše národa – Ztráta slušnosti od režisérky Olgy Sommerové, který vypovídá o osudu čtyř žen poznamenaných totalitou. Projekt je součástí rozsáhlého vzdělávacího programu Jeden svět na školách.

Diskuse diváků
 • Klement Bezdeka 10. 4. 2016 11:02

  ova - u cizich zenskych jmen

  Vazeny diskusni teame, v Cechach slysime jiz jmena ceskych zen bez OVA - viz…

 • NovaJa 17. 7. 2012 19:50

  Ona je Češka, ale je blázen .. znám ji osobně

 • Jarmila 2. 1. 2012 16:47

  Poděkování všem, kdo se o Televizní akademii zasloužili, všem moderátorkám i moderátorům obzvláště.

  Báječně jste nám loni ČT "zlidštili", vždy jsem se něco nového a zajímavého dozvěděla. Když ted…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 2 minuty – Rok výroby: 2011 – L  ZJ  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje