Televizní akademie - Planeta Země

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Komunikujte s námi prostřednictvím emailu ta-planeta@ceskatelevize.cz

Vážení přátelé,

Televizní akademie skončí společně s koncem roku 2011. Místo ní bude v roce 2012 hodinový blok filmů vzdělávacího rázu vždy od 16 do 17 hodin. Poté budou následovat pořady pro děti.

Vřelé poděkování za přízeň, kterou jste nám po celý rok projevovali. Pěkné prožití Vánoc a úspěšný nový rok vám přeje

Televizní akademie

V tomto vydání Televizní akademie uvidíte:

Petr Horký

Živě s Petrem Horkým

Téma a hosté:

Budoucnost technologie 3D

3D zobrazení se poslední dobou stává zásadním tématem napříč audiovizuálním průmyslem. Kinosály po celém světě včetně ČR jsou postupně vybavovány pro promítání 3D filmů, samotné filmy často obsahují 3D sekvence, výrobci připravují své LCD televize i plazmy na příchod 3D. S Danem Přibáněm se pobavíme o tom, kudy a kam se technologie 3D ubírá. Jak 3D vlastně funguje a co stojí za tím, že člověk vnímá prostorové dimenze, se zase dozvíme od Jana Buriánka, projektového specialisty počítačových technologií zpracování obrazu. Exkluzivním hostem bude známý kameraman a režisér F. A. Brabec, který nyní dotočil první český 3D hraný film – pohádkový muzikál V peřině.

Pro zajímavost dáme dopředu divákům vědět, aby si pořídili dvojbarevné brýle na 3D. Nachystáme totiž pro ně 3D fotografie studia a našeho natáčení.

Dan Přibáň - novinky ve vědě a technice

Jan Buriánek

F. A. Brabec

Odpovědi na vaše dotazy:

přehrát video

Soutěž

Pošlete otázku našemu hostovi/hostům na mail ta-planeta@ceskatelevize.cz a můžete vyhrát roční předplatné časopisu Koktejl.

Podmínky soutěže

Své otázky zasílejte nejpozději do 15:40 v den premiéry Televizní akademie – Planeta Země. Na pozdější odpovědi nebude brán zřetel.

Moderátor Petr Horký spolu s dramaturgyní Barbarou Čechovou a svými aktuálními hosty vyberou dle svého uvážení nejzajímavější otázku. Tato otázka bude v živém vysílání přečtena a označena za vítěznou. Její autor/ka získá roční předplatné časopisu Koktejl.

Ptáme se vás:

Myslíte si, že v technologii 3D se zanedlouho bude vyrábět většina filmů?

42 % Ano 58 % Ne

Více na portálu ČT24

 • 3D film může působit bolesti hlavy a nevolnost

  25. 12. 2010

  Sacramento - Trojrozměrný film se stal jednoznačně hitem minulého roku. Na trh přicházejí stále dokonalejší 3D televizory, monitory a brýle. Jak se ale s vizuální revolucí poperou naše oči a nervy? V Americe nyní vědci zkoumají, proč trpí někteří diváci po zhlédnutí 3D filmů bolestmi hlavy a nevolností. Trojrozměrný obraz je snem mediálních tvůrců už po desítky let, což dokládá například fotografie trojrozměrného vydání amerického magazínu Hvězdy a pruhy z roku 1953. V posledních letech se tehdejší vize rychlým tempem stává skutečností.

 • Televize musely ke 3D vysílání ujít kus cesty

  13. 4. 2010

  Praha - Hitem současnosti začínají být 3D televize, které divákovi pomocí speciálních brýlí poskytují trojrozměrný obraz. Televize dnes patří k naprosto běžnému vybavení téměř každé domácnosti. Současným technologiím ale předcházel dlouhý vývoj. Slovo televize vzniklo kombinací starořeckého slova tele, což znamená daleko, a latinského slova videre, tedy vidět. Počátky televizního vysílání sahají až k třicátým letům minulého století, kdy začalo tenkrát ještě černobílé vysílání.

Diskuse diváků
 • Klement Bezdeka 10. 4. 2016 11:02

  ova - u cizich zenskych jmen

  Vazeny diskusni teame, v Cechach slysime jiz jmena ceskych zen bez OVA - viz…

 • NovaJa 17. 7. 2012 19:50

  Ona je Češka, ale je blázen .. znám ji osobně

 • Jarmila 2. 1. 2012 16:47

  Poděkování všem, kdo se o Televizní akademii zasloužili, všem moderátorkám i moderátorům obzvláště.

  Báječně jste nám loni ČT "zlidštili", vždy jsem se něco nového a zajímavého dozvěděla. Když ted…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady