O tragických událostech často rozhodují okamžiky, které se mohly odehrát úplně jinak. Sedm zdánlivě nesouvisejících příběhů v katalánském filmu.
Hrají: C. Elíasová, L. Homar, R. Coma, M. Martínez, A. Azconaová, C. Bantuláová, V. Peňaová a další. Režie Ventura Pons.

Snímek Umřít (nebo ne) katalánského režiséra povídkových filmů Ventury Ponse, splétá dohromady sedm dějových linií. Zprvu zcela samostatné příběhy mají každý svůj vlastní tragický moment, v němž jejich hrdinové umírají. Jeden z příběhů má však pro ostatní osudový význam. V okamžiku před smrtí je totiž jeho protagonistovi nabídnuta šance. A spolu s ním i všem ostatním. Příběhy se odehrají znovu, tentokrát se však ukáže, že osudy jednotlivých protagonistů spolu vlastně souvisejí a za určitých okolností může všechno dopadnout jinak.

Film s názvem Umřít (nebo ne) z roku 1999 byl natočen stejně jako předchozí Ponsův snímek opět podle divadelní předlohy Sergiho Belbela. A stejně jako předchozí film této dvojice (který jsme uvedli před týdnem) zachycuje v krátkých výjevech mezní situace v životě nejrůznějších lidí. Situace, které dokáží ve zkratce pojmenovat skrytá traumata a odhalit charakter postav, který se v běžném životě většinou daří skrývat pod vrstvami pečlivě oblékaných masek.

Napište nám