Než navštívíte lékaře. Připravili Jiří Pešina a Martin Hanzlíček

Ultrazvuk je nejdostupnější a nejbezpečnější přístrojová vyšetřovací metoda používaná v gastroenterologii. Principem tohoto vyšetření je použití přístroje, který využívá zvuk o frekvenci 2–20MHz, který výborně proniká naším tělem. Takové akustické vlnění je vysoko nad hranicí vnímání lidským sluchem. Důležité je, že samotné vyšetření je pro pacienta naprosto nebolestivé a dokáže poměrně kvalitně zobrazit téměř měkké tkáně v našem těle kromě těch, které se ukryty za kostí nebo vyplněné vzduchem.

Projekt Moje medicína

Brzy půjdete na specializované lékařské vyšetření. Leccos jste o něm slyšeli, ale rádi byste si udělali vlastní představu, co vás za dveřmi ordinace nebo sálu čeká. Na co se připravit?

Podstatou cyklu Moje medicína je přiblížení vybraných diagnostických a terapeutických metod laické veřejnosti. Pořad jednoduchou a srozumitelnou formou vyvrací mýty a falešné informace, které si často mezi sebou sdělují pacienti čekající v čekárnách.

Divák se dozvídá, jak se na určité vyšetření či lékařský zákrok připravit a co si vzít s sebou k lékaři. Prostřednictvím kamery a také na www.mojemedicina.cz máte možnost sledovat, jak se konkrétní diagnostická či terapeutická metoda provádí, o čem vypovídají zjištěné výsledky a co lze na jejich základě usoudit o zdravotním stavu pacienta.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2011
 P ST HD