Ennio Morricone v Benátkách

Záznam koncertu nejkrásnějších melodií světově proslulého italského skladatele z Náměstí sv. Marka. Hraje orchestr Roma Sinfonietta, soprán sólo S. Rigacci. Diriguje E. Morricone. Režie G. Morricone

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

10. září roku 2007 se v Benátkách uskutečnil jedinečný koncert, na kterém zazněla filmová hudba proslulého italského skladatele Ennia Morriconeho. Koncert se konal pod širým nebem v atraktivním prostředí na Náměstí svatého Marka, které diváci zaplnili do posledního místečka. Ennio Morricone, který koncert sám dirigoval, sestavil pět suit speciálně pro tuto příležitost ze známých i méně známých melodií z filmů, k nimž skládal hudbu. Vyslechneme je v podání orchestru Roma Simfonietta a benátského pěveckého sboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci.

Morricone se narodil 11. listopadu roku 1928 v Římě – v době konání koncertu mu tedy bylo už bezmála devětasedmdesát let. Studoval na římské konzervatoři Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Kromě kompozice a dirigování také hru na trubku. Ennio Morricone patří ve svém oboru nejen k nejlepším, ale také nejproduktivnějším skladatelům. Od roku 1961 složil hudbu k více než pěti stům filmům a televizním seriálům!

Ennio Morricone
hudební skladatel

Ennio Morricone

* 10. 11. 1928

† 6. 7. 2020


Originální názevEnni Morricone: Peace Notes
Stopáž104 minut
Rok výroby 2007
ŽánrHudba