TýTý 2010

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Slavnostní předávání televizních cen. Přímým přenosem večera provede K. Šíp. Účinkují: J. Bartoška, M. Rottrová, P. Janda, A. Háma, A. Langerová, T. Klus, J. Rosák a další. Režie P. Soukup

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • TýTý nastavila zrcadla: ČT uspěla v sedmi kategoriích

  2. 4. 2011

  Praha - Úspěchem České televize skončil 20. ročník televizních cen TýTý. "Zrcadlo" si v kategorii Osobnost televizního zpravodajství odnesla Jolana Voldánová, osobností televizní zábavy se stal Karel Šíp, nejlepší herečkou Veronika Freimanová, pořadem roku StarDance, objevem roku moderátorka Daniela Písařovicová a seriálem roku Vyprávěj, který se také stal absolutním vítězem ankety. ČT tak uspěla v sedmi z dvanácti kategorií.

Jak televizní diváci a čtenáři Týdeníku Televize hlasovali v kategoriích Osobnost televizní zábavy, Osobnost televizní publicistiky, Osobnost televizního zpravodajství, Zpěvák, Zpěvačka, Herec, Herečka, Pořad roku a Seriál roku? To se dozvíte v přímém přenosu České televize z Divadla Na Vinohradech v sobotu 2. dubna 2011 ve 20:00 na ČT1!

Klikněte pro větší obrázekSlavnostním večerem vás i letos provede Karel Šíp. Letošní ročník ankety televizní popularity je jubilejní dvacátý. Pokud jde o název ankety, vymyslel ho na počátku devadesátých let minulého století ankety, tehdejší šéfredaktor týdeníku Televize Otakar Štajf tak, že inspirován americkým filmem E. T. počeštil anglicky vyslovovanou zkratku časopisu Týdeník Televize – Týtý.

Při přímém přenosu Týtý jsou zajímaví nejen ti, co ceny získávají, ale i ti, kteří je předávají. Z letošních předávajících prozraďme herce a prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošku, herečku Janu Štěpánkovou, moderátora Jana Rosáka, zpěváka Richarda Müllera, tanečního mistra a obávaného porotce ze Star Dance Zdeňka Chlopčíka. Jedním z předávajících cen bude i moderátor, bavič a „televizní taxikář“ Aleš Háma, který cenu předá, ač ji nikdy nedostal. Přijde samozřejmě i loňský oslavenec Karel Čáslavský, aby v Dvoraně slávy uvítal další hvězdnou osobnost televizního světa.

Klikněte pro větší obrázekPodzimní televizní hit ČT StarDance…když hvězdy tančí si během přímého přenosu vyhlašování Týtý diváci připomenou několikrát. Jednak všechna hudební vystoupení (vysílaná live) bude doprovázet Moondance Orchestra Martina Kumžáka, s ním vystoupí čerstvá držitelka ceny Thálie – Dasha, stálá sólistka při přenosech StarDance. Na jeviště přijde i zpěvačka a loňské překvapení StarDance Aneta Langerová a v nominacích na cenu Týtý je tanečnice z prvního ročníku StarDance moderátorka zpravodajství Jolana Voldánová. V nominacích nechybí ani stálý průvodce StarDance Marek Eben.

Klikněte pro větší obrázekV letošních nominacích je i loňský vítězný seriál Vyprávěj a to hned ve dvou kategoriích. Jednak by diváci seriálu Vypravěj opět rádi přisoudili Týtý za seriál roku, a pak jejich hlasy vyzvedly do hlasovacího finále i herečku Veroniku Freimanovou. Seriál Vyprávěj má svá želízka v ohni i na evropské úrovni. Na prestižním televizním festivalu v Monte Carlu byl 22. března 2011 nominován do hlavní soutěže v kategorii Nejlepší dramatický seriál za rok 2010. Podařilo se mu tak zařadit mezi nejúspěšnější světové seriály jako jsou například Doktor House, Chirurgové, Dexter, Tudorovci, Polda z MarsuZoufalé manželky nebo Melrose Place. Za Vyprávěj jsou v Monte Carlu nominováni producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling ze společnosti Dramedy Productions, která seriál vyvinula a vyrábí pro Českou televizi, a v hereckých kategoriích Nina Divíšková a Svatopluk Skopal.

Už před vyhlášením finálových jmen se mezi televizními fanoušky, ale i regulérními sázkaři rozhořely spekulace na téma, jak si s případnou cenou Týtý poradí moderátor celého večera Karel Šíp. Jeho Všechnopárty je totiž ve finále ankety Týtý nominována dvakrát, navíc každý pátek vede Šípova laskavě vedená talk show žebříčky sledovanosti.

Účast dalšího nominovaného za ČT – moderátora Václava Moravce bývá do poslední chvíle otevřená. Týdenní rytmus Moravcova nedělního dvouhodinového poledního přímého přenosu, v televizní hantýrce nazývaného „OVMka“ je nemilosrdný. V neděli po Týtý by měl do Otázek Václava Moravce přijít nový policejní šéf a aktéři vyhrocených zdravotnických sporů. Pokud se Václavu Moravcovi včas podaří překonat všechna úskalí, která tato žhavá témata s sebou přinášejí, určitě se objeví v sobotu v přímém přenosu Týtý.

Klikněte pro větší obrázekCelkově je na přímý přenos vyhlašování výsledků ankety Týtý do vinohradského divadla pozváno přes 550 hostů. Hlavní hvězdy večera s doprovodem jsou tradičně usazovány do prvních pěti řad. Předem se na přímý přenos omluvil král letošní nedělní sledovanosti Miroslav Donutil, protože v době vysílaní Týtý nabírá síly u moře. Účast naopak potvrdila Jiřina Bohdalová (čerstvá držitelka Thalie), kterou jsme postrádali na několika předchozích přímých přenosech.

Část letošní hudební nabídky se na Týtý ponese v muzikálovém duchu. Konkrétně muzikálu „Ať žije rokenrol!“. Koneckonců muzikál má na Týtý zastoupeny i své tvůrce. Libreto k muzikálu a texty písní totiž napsal Karel Šíp a režíroval jej Viktor Polesný, který s Karlem Šípem v ČT pravidelně točí Všechnopárty.

Svoji osobní účast na přímém přenosu souboje 4 televizí přislíbili 3 televizní generální ředitelé – za Českou televizi Jiří Janeček, za Novu Jan Andruško a za Primu Marek Singer. TV Barrandov bude zastupovat ředitel marketingu a PR a místopředseda představenstva české digitální TV Barrandov Janis Sidovský.

Diskuse diváků
 • Martin 11. 4. 2011 19:20

  Tohle TýTý je naprosto excelentní :)

 • Jitka 11. 4. 2011 08:37

  Nejhezčí vystoupení?

  Na Týtý jsem se nekoukala, protože pořady tohoto typu moc nemusím, ale na youtube jsem čist…

 • Lucifera 7. 4. 2011 11:56

  Koupě hlasů?

  Na tom našem malém českém písečku je to sice jakžtakž prestižní ocenění, ale nic extra to vítě…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 101 minut – Rok výroby: 2011 – L  HD
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje