Tři otázky pro dramaturgyni Moniku Nevolovou

Proč by si televizní diváci neměli nechat ujít jednotlivé díly cyklu „Trumfy Miroslava Donutila“?

To je jednoduché. Možná proto, že divákovi doslova do obýváku přineseme setkání s tak významnými českými osobnostmi, s nimiž neposedět a neužít si společnou hodinku v jejich přítomnosti, by byl snad hřích. Hosté Mirka Donutila jsou obohacující ať už svou moudrostí nebo životní zkušeností či sportovními úspěchy, a když se na ně díváte a nasloucháte jim, máte pocit, že můžete být zase o trochu pyšnější, že jste součástí českého národa. Zní to možná jako vlastenecké klišé, ale já to tak cítím.

Prozradíte další chystaná jména?

V současné době připravujeme samozřejmě další díly s řadou zvučných jmen, o nichž se diváci vždy včas před vysíláním dozvědí na těchto stránkách pořadu. Prozradím zatím, že těšit se můžete v budoucnu i na významné české herce a herečky, hudebníky, vědce a profesory, tanečníky, spisovatele a další. Konkrétnější být nechci, vždycky je dobré schovávat si nějaké to „eso v rukávu“, a také snad abych nějak nezakřikla účast některých, o něž velmi stojíme, ale díky jejich obrovskému pracovnímu vytížení je leckdy velmi těžké natáčení zdárně naplánovat…

Co mohou diváci od pořadu očekávat?

Začnu obráceně, a to tím, co by divák Trumfů očekávat neměl. Nečekejte pouhé vyprávění veselých historek, u nichž se smíchy budete pokaždé doslova plácat do stehen. Jsem ale přesvědčena, že pořad je hezkou typickou ukázkou veřejnoprávní milé a zároveň moudré zábavy. Čekejte naopak velmi pestrou paletu milého povídání syceného humorem, nadsázkou, smíchaného s moudrostí, zkušeností a životními zážitky, které někdy rozesmějí, jindy nadchnou či překvapí. Ale jedno je jisté – vždycky budou člověka zajímat!