Přenos slavnostního předávání cen nejlepším atletům roku 2011

Vyhlášení ankety Atlet roku 2011 se uskuteční v sobotu 5. listopadu při slavnostním galavečeru v pražském hotelu Ambassador – Zlatá husa. V přímém přenosu ČT1 od 21:15 hodin se veřejnost dozví pořadí desítky nejlepších atletů, ale také juniora, objev a trenéra roku. Galavečerem české atletiky, který přenáší živě hlavní program České televize, provedou diváky i přítomné v sále stejně jako předešlé čtyři roky moderátoři Aleš Háma a Monika Absolonová. Účinkují: Karel Gott, Miro Žbirka a další.

Organizátoři večera pro atlety opět připravili příjezd luxusními prodlouženými limuzínami Lincoln. Všichni obdrží při dekorování zlatou cihličku – první tři o váze jedné unce (tj. 31,104 gramů), ostatní, včetně trenéra, objevu a juniora pak 20gramovou.

Poprvé se u nás nejlepší atlet vyhlašoval v roce 1962. Vůbec nejvyšší počet titulů v anketě mají na svém kontě Helena Fibingerová a Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Po šesti prvenstvích získali Ludvík Daněk, Imrich Bugár a Jarmila Kratochvílová. Rekordmanem v počtu titulů v anketě Atlet roku samostatné České republiky je Jan Železný se šesti úspěchy.

Celkem čtyřikrát v anketě kralovali trenéři Zdeněk Váňa, jehož někdejší svěřenec Tomáš Dvořák se může pochlubit dvěma tituly nejlepšího atleta a jednou byl oceněn v juniorské kategorii, a Rudolf Černý, bývalý kouč Barbory Špotákové. Ta se do čela poprvé vyšvihla před čtyřmi lety, celkem už má tedy na kontě čtyři vítězství v řadě. V letech 2002–6, tedy celkem pětkrát v řadě anketě vládl světový rekordman, olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v desetiboji Roman Šebrle. V letech 2002, 2003 a 2005 patřilo prvenství v kategorii Trenér roku také Šebrleho trenérovi Daliboru Kupkovi.

Napište nám