Filmkompas

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vaše navigace ve světě filmu. Revue plná premiér českých i zahraničních snímků, festivalů, portrétů, trendů a novinek

Zaostřeno
Premiéra filmu Nevinnost

V pražském kině Lucerna měl premiéru film Nevinnost scenáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka. Tvůrci zde volně navazují na svůj předchozí snímek Kawasakiho růže; opět se jedná o drama ze současnosti, kde se řeší rodinné vztahy. Že by úspěšná dvojice Jarchovský – Hřebejk měnila kurz svých předešlých filmů?

přehrát video

Český film
Skončilo natáčení velkofilmu Lidice

Skončilo natáčení velkofilmu LidiceLidice je název koprodukčního filmu České televize natočeného na základě skutečné události, podle oceněného scénáře Zdeňka Mahlera, o jehož realizaci uvažoval kdysi i Miloš Forman. Snímek se natáčel převážně loni v létě a poslední klapka padla letos v lednu v blízkosti Pražského hradu. V hlavních rolích se představí Karel Roden, Zuzana Bydžovská nebo Roman Luknár. Po komplikacích, které film předcházely, se režie nakonec ujal Petr Nikolaev.

přehrát video

Pod palbou
Kniha Český hraný film

Na konci prosince se na knižních pultech objevil šestý díl publikace s názvem Český hraný film. Unikátní soubor mapuje celkem dva a půl tisíce českých hraných filmů. Zajímavostí je barevné rozlišení jednotlivých dílů. Červená symbolizuje nástup totality, zelená poukazuje na mezinárodní úspěchy v šedesátých letech a šedá koresponduje s normalizací. Práce na šestém dílu trvaly čtyři roky. Publikace používaná odbornou i laickou veřejností popisuje čtyři sta deset filmů. Naleznete zde detailní obsahy snímků, faktografické údaje k filmům, rejstříky, bohatou obrazovou přílohu: fotografie a plakáty.

přehrát video

Do kina
Filmové premiéry Na vlásku a Cizinec

Dlouhovlasá princezna strávila svůj dosavadní život ve věži. Když však spatří kolem projíždějícího banditu, okamžitě se zamiluje, rozhodne se věž opustit a poprvé tak okusit nástrahy venkovního světa. První z filmových premiér tohoto týdne je animovaná 3D pohádka Na vlásku, která neurazí žádného diváka. Populární herec Vojtěch Kotek namluvil nejen hlavní mužskou postavu, ale chopil se také režie českého dabingu.

Do našich kin míří také snímek Cizinec, v němž si Johny Depp zahrál rozmařilého, dobře situovaného amerického turistu, který si vyrazil do Itálie, aby se dal trochu dohromady po nepříjemném rozchodu. V atraktivních Benátkách se vše vyvíjí jako příjemné povyražení, tedy alespoň než se seznámí s tajemnou kráskou Elise v podání Angeliny Jolie. Snímek natočil režisér Florian Henckel von Donnersmarck, který za svůj celovečerní debut Životy těch druhých získal řadu prestižních cen, například Evropskou filmovou cenu i Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film. Cizinec je jeho prvním filmem natočeným v hollywoodské produkci. Nebývalý úspěch své prvotiny ale nejspíš tentokrát nepřekročí.

přehrát video

Video zóna
Na DVD vychází animák Já, padouch

Na DVD vychází animák Já, padouchV těchto dnech vychází na dvd animovaná rodinná komedie Já, padouch. Hlavním hrdinou je darebák Gru, kterého velmi těší provádět všelijaké lotroviny. Navíc plánuje tu největší loupež v historii celé zeměkoule, chystá se ukrást Měsíc. Hlas tomuto ničemovi bravurně propůjčil herec Jiří Lábus, který nám také tuto novinku doporučí.

přehrát video

TV tip
V zajetí rychlosti na TV obrazovce

Z televizních premiér jsme dnes pro vás vybrali film V zajetí rychlosti natočený režisérem a scenáristou Rogerem Donaldsonem podle skutečné události. Filmu dominuje skvělý Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem – být nejrychlejší. Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v americkém Utahu, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody a lámání rekordů. Snímek V zajetí rychlosti uvidíte v rámci nedělního vysílání 30. ledna na programu ČT1 40 minut po půlnoci, tedy prakticky už v brzkém pondělním čase.

přehrát video

Festival
Festival otrlého diváka

A na závěr pro vás máme pozvánku na Festival otrlého diváka, který se uskuteční od 1. do 6. února v pražském kině Aero. Přináší především filmy, které svým vlastním, většinou velmi kontroverzním, stylem odhalují citlivá témata naši společnosti. Akce překračuje hranice běžné divácké filmové zkušenosti a přináší unikátní možnost sdílet představy filmových tvůrců, kteří vidí svět a filmové umění trochu jinak, než je zvykem.

přehrát video

Quiz show

Soutěžte s námi prostřednictvím internetu o atraktivní právě vydávané filmy na DVD a Blu-ray discích

Diskuse diváků
  • 21. 2. 2011 20:03

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  • Kateřina janečková 21. 2. 2011 10:20

    3d

    fimfárum mám doma!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady