Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

Rupert Murdoch

Rupert Murdoch (foto © ISIFA) Impérium mediálního magnáta Ruperta Murdocha se otřásá v základech. Po víkendovém zatčení elitních novinářů z bulvárního deníku Sun a jejich obvinění z uplácení státních úředníků letí Murdoch do Londýna, aby zachránil reputaci i život nejčtenějšího britského bulvárního listu. Mnozí se ale bojí, že se mu to stejně jako v případě známého bulváru News of the World nepodaří. To by mohlo znamenat pro Murdochovo impérium vážnou ránu.

Vatikán

Vatikán (foto © ISIFA) Na slavnostní ceremonii uvede v sobotu Vatikán do úřadu 22 nových kardinálů. Co to pro největší církevní instituci na světě znamená? Přinesou noví kardinálové „nový vítr“ do konzervativní struktury katolické církve, nebo jí ještě více uzavřou okolnímu světu? Uvidíte v exkluzivní reportáži Hany Scharffové přímo z Vatikánu.

Skotsko

Skotsko (foto © ISIFA) Čtyřicet procent Skotů chce podle nejnovějších průzkumů nezávislost své země na zbytku Británie. Ještě víc – 43 procent z nich – chce ale zůstat součástí Spojeného království. Skotská národní strana a její šéf a první ministr Skotska Alex Salmond plánovali uspořádat referendum o nezávislosti na podzim 2014. Britský premiér David Cameron si ale Salmonda pozval tento týden na schůzku a chce co nejrychlejší referendum o budoucnosti Skotska, aby se skoncovalo s nejistotou. Rozpadne se po více než třech stoletích Velká Británie?

Anketa

Získá podle vás Skotsko v dohledné době nezávislost?

23 % Ano 77 % Ne
Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín