Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Válka v Afghánistánu nekončí

Spojené státy sice stahují třetinu svých jednotek v Afghánistánu; vojáci ale opouštějí válku se stále nejistým koncem. Přesvědčil se o tom i zpravodaj ČT Michal Kubal. Po boku amerických vojáků zažil – a přežil – ostrou bojovou akci proti Talibanu. Horizont odstartuje exkluzívní svědectví z války, na kterou svět už trochu zapomněl, v níž ale denně umírají lidé. Bohužel se smrt nevyhnula ani jednotce, kterou náš reportér doprovázel.

Klikněte pro větší obrázekSrebrenica straší i Nizozemce

Nejhorší masakr v Evropě od konce války není stále aktuální jen v Bosně a Srbsku. Přízraky 8000 mrtvých straší i vzdálené Nizozemsko. Právě jeho vojáci měli uprchlíky v této „bezpečné“ zóně chránit. Směšně slabý a neozbrojený kontingent se ale nevzmohl na nic, dělal jen stafáž bosenskosrbským jednotkám, které nerušeně vraždily muslimské chlapce a muže. Zpravodajka Eva Hrnčířová mluvila v Nizozemsku s přímým účastníkem jednoho z nejtragičtějších selhání v dějinách mírových misí OSN.

Klikněte pro větší obrázekProměňují turisté svět?

V posledním předprázdninovém vydání Horizontu nemůže chybět téma cestování. Už proto, že málokterá oblast lidského konání prošla v posledních desetiletích tak bouřlivým rozvojem. Dřív exkluzívní kratochvíli nejbohatších si dnes dopřávají všichni – alespoň v průmyslových zemích. Jaké to má ekonomické, politické a kulturní důsledky? A jak to bude dál? Budeme cestovat pořád víc a dál, anebo nás to dříve či později přestane bavit?

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín