Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Učte se novou zkratku: BRICS Učte se novou zkratku: BRICS

Jaký zájem spojuje Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jihoafrickou republiku? Neformální svazek těchto pěti zemí (BRICS) se v Číně schází na svém třetím summitu. Přesunuje se těžiště světové rovnováhy mimo Evropu a severní Ameriku? Nebo je to jen schválnost, která má vyvést z klidu tradiční centra moci?

Pan Ki-mun v Praze Pan Ki-mun v Praze

Horké brambory: Libye a Pobřeží slonoviny, tradiční ohniska: Írán a Korejský poloostrov. Na jednoho muže práce víc než dost. Generální tajemník OSN si přesto našel čas na rozhovor pro ČT. S jihokorejským politikem, který od roku 2007 stojí v čele světové organizace, točí pro Horizont ČT24 Bohumil Vostal.

Wilders opět před soudem Wilders opět před soudem

Korán srovnává s Mein Kampfem, islám s fašismem. Jeho Strana pro svobodu ale toleruje nizozemskou menšinovou vládu. V Amsterodamu začíná obnovený proces s nizozemským ultrapravičákem Geertem Wildersem. Čelí obvinění z podněcování nenávisti vůči muslimům. Proces chce využít k hlásání svých názorů.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín