Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekNepokoje v Egyptě

Protesty v Egyptě neustále nabírají na síle. Tři desetiletí stability jsou rázem pryč. Turisté z vyhledávaných letovisek zmizeli. Odpovědi na otázky, jak dopadne egyptské volání po změně a zda se do země opět vrátí miliony evropských dovolenkářů, nabídne Horizont ČT24.

Klikněte pro větší obrázekRonald Reagan

Nedožité sté narozeniny Ronalda Reagana připadají právě na neděli 6. února. Profil jednoho z nejvýraznějších světových vůdců druhé poloviny 20. století uvidíte v Horizontu ČT24. Podíváme se i na to, jak v 80. letech Reagana vnímal Sovětský svaz a jeho satelity.

Klikněte pro větší obrázekDržení střelných zbraní

Ve Spojených státech opět začíná ostrá debata o větší kontrole držitelů střelných zbraní. V posledních týdnech se objevilo několik případů, kdy prodejci obcházeli zákony a vůbec nezkoumali, komu zbraně prodávají. Jen za loňský rok se ztratilo z dohledu úřadů přes dvacet tisíc pistolí a pušek. Nový zákon o držení střelných zbraní chystá také Slovensko. Proč a kdo na něj může nejvíc doplatit vysvětlí živě ve vysílání bratislavská zpravodajka ČT Olga Baková.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín