90 minut

19. únor

Část: Jůheláci si užili maškarní bál a loučí se s dětmi.

Obsah dílu

Kamarádi hledají kostýmy na maškarní bál, Mufovi ty nejepší kousky vyfoukli ostatní. — Jůheláci se vydali za polární září. — Jůheláci se jdou také maškarně ustrojit. — Filip a Tomáš mají masky neadrtálců. — Ani Fámula aTryský nemohou na maškarním bále chybět. — Pip s Pipetou míří na každoroční "pipelení". — Otylka nás provede maškarním mumrajem. — Filip a Tomáš vyrobí Drsňačcee nový stěžeň a u toho si zazpívají. — Jůheláci si užili maškarní bál a loučí se s dětmi.

Části dílu

00:01
Kamarádi hledají kostýmy na maškarní bál, Mufovi ty nejepší kousky vyfoukli ostatní.
  06:58
  Jůheláci se vydali za polární září.
   12:58
   Jůheláci se jdou také maškarně ustrojit.
    18:52
    Filip a Tomáš mají masky neadrtálců.
     27:29
     Ani Fámula aTryský nemohou na maškarním bále chybět.
      35:37
      Pip s Pipetou míří na každoroční "pipelení".
       48:30
       Otylka nás provede maškarním mumrajem.
        62:25
        Filip a Tomáš vyrobí Drsňačcee nový stěžeň a u toho si zazpívají.
         87:53
         Jůheláci si užili maškarní bál a loučí se s dětmi.
          Přehrát celé video
          Stopáž90 minut
          Další díl
          26. únor

          Přehled dílů

           
          Stopáž90 minut

          1. říjen

          Jů a Hele si hrají na lva Heleho a jelena Jůlena. Muf se rozhodne být král, a tak je z něj Králík. — Fóry Mufóry jsou tu a s nimi dvě ryby a taky Polapil coby chlapec a Fámulka jako jeho maminka Žanet. — Polapilovi se splnil dětský sen, je bubeník, ovšem bubnuje na Pipetiny hrnce, což se jí nelíbí, dokud ovšem nezahraje ódu jen a jen pro ni. — Jazzajíci věnují svou píseň všem plyšákům - písnička "Plyšáci jsou hrdinové akční", hudba T. Kůgel, text J. Ozoráková — Hary pozval do Brzoránošou spanilou Šípkovou Růženku, dorazila ovšem Růženka Šipková, která si tu schrupla po turnaji v šipkách. — V Brzoránošou to žije, Hary se otřepal ze zklamání a zaházel si s Růženkou na terč! — Filip a Tomáš mají případ pro detektivní kancelář Myšerlock a Hlodawatsonová, a tak tam zavolají. Písnička "Klobouk ve křoví", text Jan Werich, Jiří Voskovec, hudba Jaroslav Ježek — Pip listuje knihou o tom, jak se žije s kravičkou. V tom se k něm zřítí Muf a tvrdí, že je Kočkopeskuře. Pip mu navrhne, aby napsal podobný deník o tom, jak se všem na Paloučku žije s ním.

          1. 10. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          24. září

          Jů a Hele diskutují o podzimních chmurách a nakonec se rozhodnou udělat zásoby dobré nálady. — Jů a Hele posilují a ukládají si dobrou náladu čtením pěkných knížek, Muf jim to překazí horory jako je Perníková chaloupka. — Fámula, Tryský a Otylka jsou na výletě. Muf se rozhodne být po vzoru svých předků strážcem klidu Mufomanem a vybírá za všechno poplatky. — Pipeta s Polapilem probírají zvláštního ochránce Paloučku Mufomana, v tom se Mufoman zjeví a luxem vysaje všechno čajové nádobí. — Muf má nasbíráno spoustu všeho možného, ale zjeví se duch prastrýce, pokárá ho a dokonce mu vyhrožuje, že mu přičaruje ruce. Muf se vyděsí a rozhodne se všechno všem vrátit. — Do Brzoránošou tentokrát zavítá Karkulka s Myslivcem, vysvětlují, proč odcházejí z pohádky a co budou pak dělat. — Tomáš s Filipem stojí před domem s kytarami, přichází sličná Klára a oni jí zpívají píseň "Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě", hudba Jiří Bažant, text Vratislav Blažek — Jů a Hele se pohupují v rytmu podzimní pohody, lákají děti do pohádkového světa a do toho roztomile rýmují...

          24. 9. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          17. září

          Jů a Hele se ocitnou v Helewoodu a z Mufa se stane slavný režisér Mufellini, točit se bude film Nos na Karlštejně — Fámulka s Otylkou jsou ve při, která z nich by lépe zahrála ve filmu princeznu, Pip už chce mít celé to filmování za sebou — Věštecká koule prozradí Pipetě Mufovy zlobišácké plány, Muf vnucuje Polapilovi roli strašáka, Pipeta Mufa začaruje v obří frňák — Hary Šouman pozval do Brzoránošou Mufrňák, píseň "O čempak sní dírky nosní", text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel — Mufrňák se ocitne na voru Drsňačky a chce s ní jet na výpravu, Drsňačce se to moc nezdá, Mufrňák však kýchne a ukáže se, že je skvělým pohonem.. — Pipeta odčarovala Mufa a je dnešním hostem v Brzoránošou, aby všem pustila trailer z nově připravovaného filmu, netočí se Nos na Karlštejně, ale Pirátka z Paloučku 1, na kterém je producentkou — Tomáš s Filipem, Mufem coby babičkou, Fámulou a Tryský zpívají v kině píseň "Jde se do kina", text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel — Film se povedl, všichni se radují a loučí! — A pozor, je tu ještě malý závěrečný bonus! Písnička "Jde se do kina" pro velký úspěch podruhé! text J. Ozoráková, hudba T. Kůgel

          17. 9. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          10. září

          Začala škola, a tak Jů s Hele zdraví prvňáčky, a přitom si zavzpomínají na svůj první školní den. — Pip při zalévání jahod omylem pokropí Otylku, Muf skočí na jahody, a aby nebyl vidět, zmenší se, tím se mu ale také zmenší břicho, a tak toho nakonec moc nesní... — Tryský s Tryskáčkem rozjímají nad knihou Mehlo, Šika, Kňuba a Motora, Fámula se přídá a má chuť nebýt stále vzorná. — Jezinka řeší s Drsňačkou její školní docházku, Drsňačka se hájí, ale pak se rozhodne, že se naučí psát. — Jazzajícům se zastekne po škole, Hary je nadšen jejich touhou po vzdělání a vymyslí jim doučování. — Do Brzoráno šou zavítá učitel Slunéčko, který založil hmyzí školu a přijímá nové žáky, Jazzajíci k tomu složí píseň "Učitel Slunéčko sedmitečný" . — Tomáš motýl s Filipem včelou se rozhodou postavit hmyzí školu, Muf chroust s Fámulou včelou jim zdatně pomáhají. — Muf vysvětlí Fámule, že chybami se člověk učí a pak se společně rozloučí!

          10. 9. 2023 na ČT :D
          Stopáž91 minut

          3. září

          Začíná nový školní rok a Hele chce dohnat svá novoroční předsevzetí, jedno z nich je začít běhat. Muf mu doporučí běh s krabicí. — Muf se nacpe do krabice, aby ho Hele doneslo na pouť, Hele si ovšem běh rozmyslí a hází si s Jů s krabicí. — Tryskáček žije ve svém sýrovém světě, Tryský už to trochu leze na nervy, Tryskáček se chlubí, že se dal na fotografování, ale stejně fotí jen sýry. — Jazzajíci se těší na hosta Brzoránošou, Hary pozval největšího cool učitele, písnička o umělé inteligenci. — Do Brzoránošou zavítá samotný Jan Ámos Komenský a je překvapen, že se v metodách vzdělávání příliš nezměnilo — Otylka chce Žánovi Pólovi k narozeninám uplést svetr, ale neumí plést. Pip naštěstí zná pavouka Láďu… — Tomáš a Filip coby učitelé mají spadeno na zlobivá dítka - Mufa a Fámulu, ty je ovšem dostanou. — Polapil s Pipetou probírají, jaké si pořídit zvířátko, nemohou se shodnout, a tak se nakonec rozhodnou zajít do útulku.

          3. 9. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          31. srpen

          Jů a Hele se radují z dortu, který Pipeta upekla na oslavu 10 let Déčka. Muf ho však zevnitř vyjedl. Teta Pipeta ho za trest v dort promění. — Pip a Otylka nafukují balńky na olsavu a radují se, že televize má zase šťávu a Černobíl je poražen. Pipeta je žádá, aby pohlídali Mufodort a Polapil jim nabízí pomoc s nafukováním balónků. — Tryskomyši věší plachtu se slavnostním nápisem, tahá každý jiným směrem a Tryskáček končí zavitnutý v plachtě. — Drsňačka si stěžuje, že ji na olavu nikdo nepozval, předstírá, že je jí to jedno. Přilétá Fámula s pozvánkou. Drsňačka je dojatá - ale drsně! — Brzoránošou. Zajíci by rádi snědli přinesený dort, ale ukazuje se, že je to dnešní host - Mufodort. Ten slibuje, že se polepší, a tak ho ho Hary proměňuje zpátky v Mufa. — Mufikanti a všichni ostaní pějí na oslavu Déčka píseň Pět strun úplně stačí, hudba Jiří Šlitr, text Jiří Suchý. Dojemná mávačka.

          31. 8. 2023 na ČT :D
          Stopáž91 minut

          27. srpen

          Drsňačka připravuje proměnu letního tábora Drsňačky Ukrutné na zlobišáckou školu. Zkouší předmět Zvonění a jmenuje sebe ředitelkou a Mufa svým zástupcem. — Drsňačka recituje báseň, dává Mufovi pětku a sama dostává pětku podtrženou a s hvězdičkou. — Jů a Hele se radují z úrody cuket. Polapil jednu vyžebroní pro Pipetu. — Tryskáček se přejedl zapečených cuket od Pipety. Tryský hltá knížku Mehlo, Šika, Kňuba a Motora Olgy Stehlíkové. Tryskáček si k tomu dává nášup cuket. — Jazzaječí kapela pěje píseň Houslový klíč, hudba: Tomáš Kůgel, text Jana Ozoráková — Brzoránošou. Hostem je paní Tužka. — Mufikanti. Tentokrát coby poněkud neschopní alchymisté způsobí výbuch za zpěvu vynálezecké písně Ono to není vůbec snadné - hudba Petr Hapka, text Petra Rada. — Mufóry. Mufovi se nedaří fóry, neboť ho napadl Černobíl. Ale spolu s dětmi mu dokážou zatnout tipec.Vtipně připomíná, kde nalézt pravidla letní soutěže a loučí se s diváky.

          27. 8. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          20. srpen

          Jů, Hele a Polapil letí balónem na výlet do Paříže, avšak omylem přistanou na poušti Gobi. — Na Gobi trůní bájný červ Olgoj Chorchoj a zpívá si. — Muf v převlečení za muchomůrku vytrestá uličníka Pepu Postracha, který ze zlomyslnosti kope do hub. Houby a strůjce nápadu Pip se radují. — Mufóŕy a Mufánkův kameňák — Brzoránošou. Hary chystá květiny pro hosta - kněžnu Libuši. Hostem je kněžna Libuše. — Brzoránošou. Hostem je kněžna Libuše. Počítá věže Prahy stověžaté a vyvěští svou kytici. — Drsňačka ve svém prázdninovém táboře chystá noční hru a učí Fámulu strašit. Zjeví se strašidla Barbuchové - Mufikanti. Písnička Barbucha, hudba a text Tomáš Kočko. — Tryskomyši opět neotřele připomínají letní prázdninovou soutěž.

          20. 8. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          13. srpen

          Hele zkouší namalovat obrázek levou rukou. Jů by také rádo vyzkoušelo něco podobného. Domluví se na partii líného tenisu. — Jů a Hele zkoušejí hrát líný tenis levou rukou, ale moc se jim nedaří. — Polapil omylem vypije omlazující lektvar, ktarý uvařily Pipeta s Otylkou a promění se v mimino — Polapil terorizuje svým křikem obyvatele Paloučku, Pipeta ho promění zpátky — Brzoránošou navštěvují na etapy nohy a tělo omylem rozpůleného kouzelníka Dusbaby z Chomutova. Snaží se vzájemně najít. — Tryskáčka nic netěší a nebaví, asi mu Černobíl vysál šťávu. Společně s Tryský vyzývaj děti k účasti na letní hře, aby jim pomohly. — Mufikanti. Filip má noční můru - stal se Otesánkem a pojídá každého, koho potká. — Jů a Hele jsou rádi, že vyzkoušeli dělat věci levou rukou. Kamarádi, máme vás rádi, ať děláte věci pravačkou nebo levačkou!

          13. 8. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          6. srpen

          Jů a Hele hrají v bazénku Člověče nezlob se a těší se na turnaj s Jezinkou. Mufovi se nechce, protože nerad prohrává. — Otylka s Pipem zalévají květiny a čtou knížku Vílí pohádky od Daniely Dyntarové — Tryskouni s Fámulou vaří malinovou šťávu, aby pomohli telce. — Drsňačka s Vodníkem honí z vody děti, které ještě neumějí plavat a nabádají diváky, aby se to rychle naučili. — Brzoránošou. Hary uvádí hosta, zajíci mu na uvítanou hrají píseň Upíři. — Brzoránošou pokračuje. Zajíci se vrátili, omyl je vysvětlen, ale z rozhovoru nic není, Liška už spěchá na ples. — Mufikanti. Píseň Na zahrádce. V závěru zahradníci zaženou česnekem Mufa převlečeného za upíra. — Turnaj v Člověče nezlob se slavně vyhrálo Hele.

          6. 8. 2023 na ČT :D

          Napište nám