130 minut

30. září 2012

Obsah dílu

Klárka vítá děti, a při tom k ní přichází náměsíčný Tryskáček, který se ještě neprobral z úplňku. — Muf učí dětí i Filipa s Tomášem další píseň z Mufí lidové slovesnosti. Je to píseň o ďasu. — Jojo: Zápalky — Tryskáčka zajímá, kdo vymýšlí anketní otázky. — Ankety s dětmi: Co bys neodpustil/a nejlepšímu kamarádovi nebo kamarádce? Co bys neodpustil/a manželovi nebo manželce? — Tryskýýý se bojí, že se na paloučku usadila neznámá příšera. — Fámulina šouparáda — Vrabčák Lojza: Drakiáda — Kabaret z maringotky aneb Slušné chování — Vrabčák Lojza: Domov Laguna — Kronika Jů a Hele: Pohádkový strašidlář bratří Grimmů 3 - Babka Pucinožka — Klárka představuje dalšího kandidáta soutěže o Zlatý oříšek: Ondřeje Matějíka. — Tryskáček s Klárkou se loučí a posílají děti ven.

Části dílu

00:00
Klárka vítá děti, a při tom k ní přichází náměsíčný Tryskáček, který se ještě neprobral z úplňku.
  06:21
  Muf učí dětí i Filipa s Tomášem další píseň z Mufí lidové slovesnosti. Je to píseň o ďasu.
   10:40
   Jojo: Zápalky
    14:31
    Tryskáčka zajímá, kdo vymýšlí anketní otázky.
     15:28
     Ankety s dětmi: Co bys neodpustil/a nejlepšímu kamarádovi nebo kamarádce? Co bys neodpustil/a manželovi nebo manželce?
      16:51
      Tryskýýý se bojí, že se na paloučku usadila neznámá příšera.
       25:57
       Fámulina šouparáda
        34:52
        Vrabčák Lojza: Drakiáda
         39:08
         Kabaret z maringotky aneb Slušné chování
          77:55
          Vrabčák Lojza: Domov Laguna
           82:04
           Kronika Jů a Hele: Pohádkový strašidlář bratří Grimmů 3 - Babka Pucinožka
            95:35
            Klárka představuje dalšího kandidáta soutěže o Zlatý oříšek: Ondřeje Matějíka.
             128:24
             Tryskáček s Klárkou se loučí a posílají děti ven.
              Přehrát celé video
              Stopáž129 minut
              Další díl
              7. říjen 2012

              Přehled dílů

               
              Video nelze z licenčních důvodů přehrát
              Stopáž90 minut

              3. prosinec

              3. 12. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              26. listopad

              Teta Pipeta chce, aby jí Jůheláci pomohli sbírat chvojí na adventní věnce. — Pip a Otylka představují knihu The Píp, pap, pop. — Tryskáček,Tryský a Muf milují skákání do listí, při tom vyplaší ježka. — Fámula s tetou Pipetou pletou adventní věnce pro všechny z paloučku. — Začíná Brzoránošou a Jazzajíci hádají, kdo bude hostem. — Pokračuje Brzoránošou s broukem Kvapníkem. — Kluci Filip a Tomáš zpívají písničku o trenkách, píseň Trenky. — Fámula se loučí a zve děti do kina na Mlsné medvědí příběhy.

              26. 11. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              19. listopad

              Stromy závodí, kdo nejdál dohodí listí. U toho nesmí chybět Jůheláci ani Polapil. — Tryskáčkovi se zdálo o hradě Sejraštejn. — Tryskomyšky a Muf jedou na výlet na Sejraštejn. — Tryskomyšky a Muf si zpívají "myšílenou" písničku o hradě Sejraštejn. — Tryskomyškám a Mufovi vyčiní Sejrová paní. — Jazzajíci jsou nemocní a tak sledují Brzoránošou z pelíšku. — Filip a Tomáš uvádějí Brzoránošou jako záskok za Jazzajíce a vítají plyšového slona. — Mufova dnešní zlobišárna byla: málo zlobišáren ve Studiu Kamarád.

              19. 11. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              12. listopad

              Muf letí česat jablka. — Pip chystá jablka na soutěžní výstavu. — I Muf se rozhodne výstavy jablek zúčastnit. — Drsňačka uloupí Mufo-jablko. — Mufo-jablko se snaží obalamutit všechny na výstavě. — Kluci představují knížku Vílí býlí. — Kluci zpívají písničku o kopřivě. — Jůheláci čekají na Martina na bílém koni.

              12. 11. 2023 na ČT :D
              Stopáž91 minut

              5. listopad

              Fámula a Muf hrají "Prší". — Jůheláci jsou ještě v posteli. — Pip si vzal na lampiónový průvod sluníčko. — Polapil vzal Pipetu do kina na horor. — Hostem Brzoránošou je list. — List vypráví Harymu a spol. o tom, jak vypadá jeho život — Kluci a Muf zpívají písničku o hrdinech z bájí. — Fámula a Muf vyrazí na podzimní výlet.

              5. 11. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              29. říjen

              Jůheláci s Pipetou vyrobili drakům listové ocásky. — Otylka učí Pipa namalovat panáčka. — Tryskáček a Tryský hledají houby. — Tryskomyšky se snaží vytáhnout ze země velehřib. — Drsňačka se bojí, že nebude mít v zimě co dělat, ale Muf a pan vodník ji vyvedou z omylu. — Harymu jednou zachránily švestkové knedlíky život. — Filip, Tomáš, Muf a písnička "Statistika" — Jůheláci pouští drakozlobišáka.

              29. 10. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              22. říjen

              Jůheláci si vyrazili na výlet, ale Muf je jim v patách a s ním bludný kořen. — Jůheláci i Muf zabloudili až k moři. — Pip otužuje podzimní sluníčko. — Polapil vaří guláš pro Pipetu. — Jazzajíci by rádi v Brzoránošou viděli někoho docela obyčejného. — Brzoránošou navštívil úplně obyčejný člověk. — Kluci a Fámula zpívají novou písničku o podzimu. — Drsňačka zachránila Jůheláky s Mufem.

              22. 10. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              15. říjen

              Jůheláci bádají, kdo dokáže vyslovit slovo "nejneobhospodařovávatelnější". — Mufovy Raketově rychlé recepty s hostem Fámulou. — Haryho píseň o Indiánech z 2.C. — Drsňačku navštívil Rezavý korzár. — Drsňačka vyhraje nad Rezavým korzárem i bez boje. — Muf Mufelliny natáčí film o Myšodlakovi a Myšoletě z Rokfóru. — Filip, Tomáš a jejich písnička "Metař". — Pipeta chce vytvářet koláže a Polapil jí přinese kola a lyže.

              15. 10. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              8. říjen

              Jů a Hele si míchají horké ranní kakaíčko a těší se, jak si pochutnají; Muf se jim ho rozhodne pomocí dlouhého brčka vyfouknout. — Muf si pořídí megabrčko a bzučením se snaží Jůheláky odlákat od kakaa. Omylem ovšem nasaje pepř a začne kuckat. — Pip připravuje podzimní deště a povídá si s Otylkou, která nakonec roztáhne deštník, aby Pipovi ukázala, že je na podzim připravená. — Drsňačku rozlítostní, že chce Arnošt odletět do teplých krajin. Fámulka je naopak nadšená a přesvědčí Drsňačku, že má na voru po proudu vyrazit také. — Tryský si čte zajímavou, ale smutnou knížku o růži, která se rozhodne nejít na zimu spát. Tryskáček to s ní sdílí. — Do Brzoránošou dorazí pan Popleta omylem dříve než měl a o zábavu je postaráno. — Popleta je stále v Brzoránošou a popleteně odpovídá na Haryho otázky, takže Hary rozhovor ve správnou chvíli raději ukončí. — Muf naboří do zdi a Tomáš s Filipem zazpívají píseň "Prastrýček", hudba a text: Kuba Horák

              8. 10. 2023 na ČT :D
              Stopáž90 minut

              1. říjen

              Jů a Hele si hrají na lva Heleho a jelena Jůlena. Muf se rozhodne být král, a tak je z něj Králík. — Fóry Mufóry jsou tu a s nimi dvě ryby a taky Polapil coby chlapec a Fámulka jako jeho maminka Žanet. — Polapilovi se splnil dětský sen, je bubeník, ovšem bubnuje na Pipetiny hrnce, což se jí nelíbí, dokud ovšem nezahraje ódu jen a jen pro ni. — Jazzajíci věnují svou píseň všem plyšákům - písnička "Plyšáci jsou hrdinové akční", hudba T. Kůgel, text J. Ozoráková — Hary pozval do Brzoránošou spanilou Šípkovou Růženku, dorazila ovšem Růženka Šipková, která si tu schrupla po turnaji v šipkách. — V Brzoránošou to žije, Hary se otřepal ze zklamání a zaházel si s Růženkou na terč! — Filip a Tomáš mají případ pro detektivní kancelář Myšerlock a Hlodawatsonová, a tak tam zavolají. Písnička "Klobouk ve křoví", text Jan Werich, Jiří Voskovec, hudba Jaroslav Ježek — Pip listuje knihou o tom, jak se žije s kravičkou. V tom se k něm zřítí Muf a tvrdí, že je Kočkopeskuře. Pip mu navrhne, aby napsal podobný deník o tom, jak se všem na Paloučku žije s ním.

              1. 10. 2023 na ČT :D

              Napište nám