130 minut

16. září 2012

Obsah dílu

Tryskáček a Tryskýýý si nachystali hned na začátek jednu úžasnou říkanku o lišce. — Muf představuje Filipovi s Tomášem vlastní říkanku o liškách a učí je i novou liščí písničku. — Jojo - Žebřík — Tryskáček a Tryskýýý uvádějí anketu. — Ankety s dětmi: Na co byste se zeptali prezidenta? — Jů a Hele se stali živými sochami. — Fámulina šouparáda — Vrabčák Lojza: Besídka ve Svítání — Kabaret z maringotky aneb Trápení — Vrabčák Lojza: Taky kouzelná školka — Kronika Jů a Hele Pohádkový strašidlář bratří Grimmů 1 - Kniha — Klárka představuje další kandidáty soutěže o Zlatý oříšek – taneční pár Ditu Havířovou a Filipa Hudlického a violoncellistu Viléma Vlčka. — Ankety s dětmi: Jaká je tvoje oblíbená pohádková postava? — Studio Kamarád končí, ale Tryskáček a Tryskýýý mají na neděli spoustu plánů.

Části dílu

00:00
Tryskáček a Tryskýýý si nachystali hned na začátek jednu úžasnou říkanku o lišce.
  04:55
  Muf představuje Filipovi s Tomášem vlastní říkanku o liškách a učí je i novou liščí písničku.
   08:01
   Jojo - Žebřík
    11:07
    Tryskáček a Tryskýýý uvádějí anketu.
     11:36
     Ankety s dětmi: Na co byste se zeptali prezidenta?
      13:09
      Jů a Hele se stali živými sochami.
       22:03
       Fámulina šouparáda
        33:55
        Vrabčák Lojza: Besídka ve Svítání
         36:41
         Kabaret z maringotky aneb Trápení
          71:10
          Vrabčák Lojza: Taky kouzelná školka
           76:15
           Kronika Jů a Hele Pohádkový strašidlář bratří Grimmů 1 - Kniha
            90:56
            Klárka představuje další kandidáty soutěže o Zlatý oříšek – taneční pár Ditu Havířovou a Filipa Hudlického a violoncellistu Viléma Vlčka.
             126:23
             Ankety s dětmi: Jaká je tvoje oblíbená pohádková postava?
              128:23
              Studio Kamarád končí, ale Tryskáček a Tryskýýý mají na neděli spoustu plánů.
               Přehrát celé video
               Stopáž130 minut
               Další díl
               23. září 2012

               Přehled dílů

                
               Stopáž90 minut

               3. prosinec

               Jů chytilo blechu jménem Mikuláš a ta ho štípe v kožichu. — Raketově rychlé recepty nedopadnou zcela podle Mufových představ. — Tryskomyšky představují knihu "Naschválník". — Haryho písnička "Čerti to těžší maj". — Lední medvěd Nanuk uprchl na Palouček a Polapil neví, co s ním. — Otylka zachraňuje situaci s ledním medvědem. — Mufikanti a jejich písnička "Zlobení, zlobení". — Fámula, Muf a Drsňačka ukončují Studio Kamarád.

               3. 12. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               26. listopad

               Teta Pipeta chce, aby jí Jůheláci pomohli sbírat chvojí na adventní věnce. — Pip a Otylka představují knihu The Píp, pap, pop. — Tryskáček,Tryský a Muf milují skákání do listí, při tom vyplaší ježka. — Fámula s tetou Pipetou pletou adventní věnce pro všechny z paloučku. — Začíná Brzoránošou a Jazzajíci hádají, kdo bude hostem. — Pokračuje Brzoránošou s broukem Kvapníkem. — Kluci Filip a Tomáš zpívají písničku o trenkách, píseň Trenky. — Fámula se loučí a zve děti do kina na Mlsné medvědí příběhy.

               26. 11. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               19. listopad

               Stromy závodí, kdo nejdál dohodí listí. U toho nesmí chybět Jůheláci ani Polapil. — Tryskáčkovi se zdálo o hradě Sejraštejn. — Tryskomyšky a Muf jedou na výlet na Sejraštejn. — Tryskomyšky a Muf si zpívají "myšílenou" písničku o hradě Sejraštejn. — Tryskomyškám a Mufovi vyčiní Sejrová paní. — Jazzajíci jsou nemocní a tak sledují Brzoránošou z pelíšku. — Filip a Tomáš uvádějí Brzoránošou jako záskok za Jazzajíce a vítají plyšového slona. — Mufova dnešní zlobišárna byla: málo zlobišáren ve Studiu Kamarád.

               19. 11. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               12. listopad

               Muf letí česat jablka. — Pip chystá jablka na soutěžní výstavu. — I Muf se rozhodne výstavy jablek zúčastnit. — Drsňačka uloupí Mufo-jablko. — Mufo-jablko se snaží obalamutit všechny na výstavě. — Kluci představují knížku Vílí býlí. — Kluci zpívají písničku o kopřivě. — Jůheláci čekají na Martina na bílém koni.

               12. 11. 2023 na ČT :D
               Stopáž91 minut

               5. listopad

               Fámula a Muf hrají "Prší". — Jůheláci jsou ještě v posteli. — Pip si vzal na lampiónový průvod sluníčko. — Polapil vzal Pipetu do kina na horor. — Hostem Brzoránošou je list. — List vypráví Harymu a spol. o tom, jak vypadá jeho život — Kluci a Muf zpívají písničku o hrdinech z bájí. — Fámula a Muf vyrazí na podzimní výlet.

               5. 11. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               29. říjen

               Jůheláci s Pipetou vyrobili drakům listové ocásky. — Otylka učí Pipa namalovat panáčka. — Tryskáček a Tryský hledají houby. — Tryskomyšky se snaží vytáhnout ze země velehřib. — Drsňačka se bojí, že nebude mít v zimě co dělat, ale Muf a pan vodník ji vyvedou z omylu. — Harymu jednou zachránily švestkové knedlíky život. — Filip, Tomáš, Muf a písnička "Statistika" — Jůheláci pouští drakozlobišáka.

               29. 10. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               22. říjen

               Jůheláci si vyrazili na výlet, ale Muf je jim v patách a s ním bludný kořen. — Jůheláci i Muf zabloudili až k moři. — Pip otužuje podzimní sluníčko. — Polapil vaří guláš pro Pipetu. — Jazzajíci by rádi v Brzoránošou viděli někoho docela obyčejného. — Brzoránošou navštívil úplně obyčejný člověk. — Kluci a Fámula zpívají novou písničku o podzimu. — Drsňačka zachránila Jůheláky s Mufem.

               22. 10. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               15. říjen

               Jůheláci bádají, kdo dokáže vyslovit slovo "nejneobhospodařovávatelnější". — Mufovy Raketově rychlé recepty s hostem Fámulou. — Haryho píseň o Indiánech z 2.C. — Drsňačku navštívil Rezavý korzár. — Drsňačka vyhraje nad Rezavým korzárem i bez boje. — Muf Mufelliny natáčí film o Myšodlakovi a Myšoletě z Rokfóru. — Filip, Tomáš a jejich písnička "Metař". — Pipeta chce vytvářet koláže a Polapil jí přinese kola a lyže.

               15. 10. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               8. říjen

               Jů a Hele si míchají horké ranní kakaíčko a těší se, jak si pochutnají; Muf se jim ho rozhodne pomocí dlouhého brčka vyfouknout. — Muf si pořídí megabrčko a bzučením se snaží Jůheláky odlákat od kakaa. Omylem ovšem nasaje pepř a začne kuckat. — Pip připravuje podzimní deště a povídá si s Otylkou, která nakonec roztáhne deštník, aby Pipovi ukázala, že je na podzim připravená. — Drsňačku rozlítostní, že chce Arnošt odletět do teplých krajin. Fámulka je naopak nadšená a přesvědčí Drsňačku, že má na voru po proudu vyrazit také. — Tryský si čte zajímavou, ale smutnou knížku o růži, která se rozhodne nejít na zimu spát. Tryskáček to s ní sdílí. — Do Brzoránošou dorazí pan Popleta omylem dříve než měl a o zábavu je postaráno. — Popleta je stále v Brzoránošou a popleteně odpovídá na Haryho otázky, takže Hary rozhovor ve správnou chvíli raději ukončí. — Muf naboří do zdi a Tomáš s Filipem zazpívají píseň "Prastrýček", hudba a text: Kuba Horák

               8. 10. 2023 na ČT :D
               Stopáž90 minut

               1. říjen

               Jů a Hele si hrají na lva Heleho a jelena Jůlena. Muf se rozhodne být král, a tak je z něj Králík. — Fóry Mufóry jsou tu a s nimi dvě ryby a taky Polapil coby chlapec a Fámulka jako jeho maminka Žanet. — Polapilovi se splnil dětský sen, je bubeník, ovšem bubnuje na Pipetiny hrnce, což se jí nelíbí, dokud ovšem nezahraje ódu jen a jen pro ni. — Jazzajíci věnují svou píseň všem plyšákům - písnička "Plyšáci jsou hrdinové akční", hudba T. Kůgel, text J. Ozoráková — Hary pozval do Brzoránošou spanilou Šípkovou Růženku, dorazila ovšem Růženka Šipková, která si tu schrupla po turnaji v šipkách. — V Brzoránošou to žije, Hary se otřepal ze zklamání a zaházel si s Růženkou na terč! — Filip a Tomáš mají případ pro detektivní kancelář Myšerlock a Hlodawatsonová, a tak tam zavolají. Písnička "Klobouk ve křoví", text Jan Werich, Jiří Voskovec, hudba Jaroslav Ježek — Pip listuje knihou o tom, jak se žije s kravičkou. V tom se k něm zřítí Muf a tvrdí, že je Kočkopeskuře. Pip mu navrhne, aby napsal podobný deník o tom, jak se všem na Paloučku žije s ním.

               1. 10. 2023 na ČT :D

               Napište nám