Setkání Zbigniewa Czendlika se zpěvákem a podnikatelem Karlem Štědrým (2012). Režie L. Cmíral

Hostem Zbigniewa Czendlika na faře v Lanškrouně tentokrát bude člověk, který na jednu stranu zažil úspěch a slávu a na stranu druhou prožíval těžké chvíle v osobním životě.

Karel Štědrý – muž s nezaměnitelným úsměvem, brýlemi a sametovým hlasem. Narodil se 10. dubna 1937 v Praze. Společně s bratrem už od mládí muzicíroval, ale přes velkou lásku k hudbě nakonec poslechl maminku a vystudoval VŠ železniční. Místo práce železničního stavitele ale na konec stejně zvítězil kumšt.

Zažil nejslavnější éru divadla Semafor, nazpíval řadu hitů, které se dodnes zpívají a spolupracoval s řadou známých a populárních jmen tehdejší hudební scény. Se svojí první ženou měl dvě dcery, které pojmenoval po písničkách svého kamaráda Waldemara Matušky – Terezu a Zuzanu.

Pak ale přišla první velká životní rána. V relativně mladém věku ovdověl, staral se o dvě malé dcery. Po jednom krátkém a nevydařeném manželství potkal svoji třetí manželku Evu, se kterou žije už 28 let a má s ní syna Karla. Ale ani tady životní peripetie Karla Štědrého nekončí. Když už se zdálo být všechno v pořádku, ohlásila se nemoc a ne jedna. Kde bere sílu a optimismus? Co pro něj znamená muzika? A je pravda, že chtěl být farářem? Na tyto a další otázky bude v pořadu Uchem jehly odpovídat Karel Štědrý.

Karel Štědrý
zpěvák, herec a moderátor

Karel Štědrý

* 10. 4. 1937

† 7. 11. 2017


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST HD