Nesmrtelní

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rozhovor s Marošem Kramárem

Režisér filmu Hon na Legendu Stanislav Párnický od začátku počítal pro roli Lea Leonarda právě s vámi. Co se vám honilo hlavou, když jste si přečetl scénář?

Maroš Kramár
Maroš Kramár
herec, moderátor

Že je to opravdu trošku napsané na mě. Zároveň jsem si říkal, jestli do toho mám vůbec jít, aby se náhodou nestalo, že mě s ním budou lidi ztotožňovat. Protože já takový ve skutečnosti nejsem, ta podoba je jenom částečná. Leo je populární herec a jdou po něm bulvární novináři. To máme společné. Ale že bych jako on kvůli práci obětoval celou rodinu, už jde mimo mě. To už jsem musel hrát.

Celý film, stejně jako všechny ostatní, byl natočen během šesti dnů, což je doba typická spíše pro studiové seriály. Vyhovovalo vám to?

Trošku se kvůli tomu zlobím na producenta, protože se může stát, že přijde nějaký další projekt a někdo řekne: „Udělejte to za šest dní, už jste to jednou dokázali.“ Podle mě je ale šest dní opravdu strašně málo. Myslím, že si cyklus Nesmrtelní zasloužil víc peněz, času i pozornosti, protože šlo po dlouhé době o skutečně zajímavý projekt. Takhle se z toho stala velká honička: točili jsme v reálném prostředí a ne v ateliéru, na „placu“ jsme trávili až 14 hodin denně a navíc jsme se museli pořád učit nové texty. V takových podmínkách pak herci nemají možnost ukázat to nejlepší, co v nich je. I tak ale doufám, že se to bude lidem líbit.

Co jste si během natáčení nejvíc užíval?

Měl jsem tam několikahodinovou scénu s mladou dívkou v posteli. Pak jsem si taky vymyslel scénu, ve které Mirka Nogu políbím na pusu. Říkal jsem si, že se nám povede napoprvé, ale nakonec jsme ji museli asi šestkrát opakovat, a to už byla opravdu fuška, i když mám Mirka moc rád. Ale co mě sebralo úplně nejvíc, bylo natáčení s mým malým synem Timurem, který byl nesmírně nadšený. Ve filmu je scéna, kdy mě manželka posílá pryč, a on se na mě vrhne a říká mi, ať nikam nechodím. Když jsme tu scénu zkoušeli, Timur se pořád smál. Snažil jsem se mu vysvětlit, že se smát nemůže, protože je to smutná scéna. Že je to stejné, jako kdybych ve skutečnosti přišel domů a maminka mi řekla, že mám jít bydlet někam jinam. Nakonec za mnou přišel a zeptal se mě: „Táto, mám pustit i nějakou tu slzu?“ Kdysi dřív jsem mu totiž říkal, že dobrý herec dokáže diváka i rozbrečet. Řekl jsem mu, ať to zkusí. A on na mě potom skočil a já jsem si všiml, jak mu vlhnou oči. A mně v ten moment taky. Byl jsem na něj pyšný, že se mu to povedlo…

Filmový Leo se pustil s bulvárem do riskantní hry, kterou nakonec nezvládl. Jakou zkušenost máte s bulvárními novináři vy?

Já nesnáším bulvár. Určitě se navzájem potřebujeme, ale je mi líto, že když uděláte něco opravdu dobrého, třeba nějakou věc pro charitu nebo dobré představení, bulvár o tom skoro vůbec nepíše. Zato vaše soukromí propírají ze všech stran a podle potřeby si ho upravují. Těch nesmyslů, které jsem si o sobě přečetl, je hodně. Ubližuje to mojí rodině a především pak mým dětem. Pokud použiji příměr mezi hajným a pytlákem, paparazzi jsou pro mě pytláci. Vůbec se o vás nestarají a nepomůžou, ale díky vám se mají neuvěřitelně dobře.

Pojďme tedy k příjemnějším věcem – je pravda, že se z vás vedle herce a moderátora stal také divadelní principál?

Ano, zní to jako žert, ale od 1. dubna je to pravda. Pronajal jsem si prostor bývalého kina v centru Bratislavy. Podařilo se mi dohodnout s majitelem celé budovy a společně se svým partnerem se z toho snažíme udělat divadlo. Nazvali jsme ho Ateliér Babylon a zatím je to prostor, kde vystupují různé kapely. Ale od srpna, kdy přivítáme dvě představení v rámci Metropolitního léta hereckých osobností, se tam bude konečně hrát i divadlo.

Originální název: Nesmrtelní / Nesmrtel'ní – Stopáž: 86 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Slovenská vlna