Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Milada K. 9. 4. 2013 01:27 Reagovat 0 0

    Vynikající.

    Vynikající.

  • Kimon 8. 4. 2013 09:08 Reagovat 1 0

    vynikající

    Tohle byl přímý zásah do mého srdce. Režisér John Patrick Shanley mířil přesně a mé srdce bylo na konci příběhu rozerváno jako cár papíru. Merylka je opravdu vynikající herečka. V tomto snímku ostrá jako žiletka, studená jako psí čumák a zakouslá jako buldok. Prostě konzervativní, zapšklá "svatá" puritánka. ... "Kde je Váš soucit?" ptal se jí ctihodný otec Flynn. "Tam, kde na něj nemůžete nikdy dosáhnout. ... A ostříhejte si nehty!" odsekla po chvíli. Jedním slovem odporná, a výborně zahraná postava "milosrdné" sestry (v tomto případě milosrdné opravdu v jen uvozovkách). Ale život jde dál !! ... Svědomí hryže. A člověk před ním nikdy a nikam neuteče. Tento film byl věnován Milosrdné sestře Margaret McEntee, dříve známé pod jménem Sestra Jamesová. Nabízí se úvaha, zda nebyl zfilmován podle skutečné události. Ve vynikajícím českém dabingu Zlaty Adamovské, Jiřího Hromady a dalších to pro mě byl opravdu jedinečný filmový zážitek. Děkuji. ... Škoda, že ohledně Oscarů zůstalo pouze jen a jen u nominací. A že jich nebylo málo. Dle mého soudu je to sice nejlepší snímek roku 2008 po všech stránkách, ale přece jen poněkud poškozuje obraz církve a církevních škol. A jako takový asi ani nemohl být předurčen do síně Oscarové slávy. Bohužel. Není totiž dostatečně "pozitivní". V tom roce nejvýše oceněný Milionář z chatrče, ta dojemná pohádka o chudákově náhlém zbohatnutí (tzv. americký sen) mě nedojímá.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi