Jak si doplnit vzdělání i mezeru v citovém životě. Tom Hanks a Julia Robertsová v hlavních rolích americké romantické komedie (2011). Dále hrají: B. Cranston, T. J. Hensonová, P. Grierová, R. Wilsonová, G. Takei a další. Režie Tom Hanks

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tom Hanks se vedle herecké práce uplatňuje i jako producent. V rámci vlastní společnosti Playtone např. podpořil vznik oceňovaných TV minisérií Ze Země na Měsíc (1998) a Bratrstvo neohrožených (2001). Velký úspěch potom slavil s nenápadnou romantickou komedií Moje tlustá řecká svatba (2001), která se stala populárním diváckým hitem. A právě s její hlavní představitelkou Niou Vardalosovou napsal scénář jiné romantické komedie Moje krásná učitelka (2011). Hlavní herecké party však tentokrát nesvěřil málo známým hercům, ale své maličkosti a Julii Robertsové. Sám se navíc posadil do režisérského křesla.

Příběh není nijak komplikovaný. Larry Crowne pracuje jako jeden z manažerů v supermarketu, ale dostane vyhazov kvůli nedostatečnému vzdělání. A protože jinou vhodnou práci nemůže sehnat, nechá se zapsat do kurzů rétoriky, ekonomie a stylistiky na nedaleké Komunitní koleji. Profesorka rétoriky Mercedes Tainotová, jinak odbornice na Shakespeara, je mírně otrávená ze školy i ze soužití se svým nezaměstnaným manželem. Larry mezi mnohem mladšími spolužáky pookřeje a změní nejen svůj usedlý vzhled, ale i názory na život. A nečekaně zaujme i svou frustrovanou profesorku… Snímek je postaven na herecké spolupráci dvou velkých současných hvězd, které spolu v krátké době účinkovaly už podruhé (předtím Soukromá válka pana Wilsona). Poslíčka s pizzou hraje Chet Hanks, syn Toma Hankse a jeho druhé manželky Rity Wilsonové, která ve filmu ztělesnila bankovní úřednici.

Tom Hanks
herec a režisér

Tom Hanks

* 9. 7. 1956


Originální názevLarry Crowne
Stopáž94 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrSeriál