Může přijít i tam, kde ho nikdo nečeká. Americký katastrofický film.
Hrají: G. Evigan, M. Andersonová, C. Gibbová, M. Moriarty, G. Otto, M. Sarrazin a další. Režie: Terry Ingram.

Filmy o zemětřeseních jsou poměrně časté, ale ve velké většině se odehrávají v lokalitách náchylných k těmto katastrofám.

Tvůrci amerického filmu Zemětřesení v New Yorku (1998) ovšem ve snaze po neotřelosti děj svého příběhu umístili na newyorský Manhattan. Sem se přestěhuje rodina detektiva Rykkera z Kalifornie právě proto, aby unikla stresům této kalifornské kletby, která zapřičinila smrt jednoho z jejich dětí. Líčení ničivé přírodní katastrofy se soustřeďuje na osudy detektivovy rodiny (která je v klíčovém okamžiku rozdělena) a na příběhy dalších osob - psychiatra (Michael Sarrazin), který má pocit, že už lidem nedokáže pomáhat, doktorky Blakeové ze seismologického institutu (Melissa Andersonová) či policejního kapitána (Michael Moriarty), organizujícího záchranné práce.

Film dodržuje standardní schéma podobných filmů s větším důrazem na lidské osudy hlavních postav než na záběry následků běsnění přírodního živlu.

Hlavní roli Rykkera ztělesnil Greg Evigan, známý u nás především jako Cody Powell z kriminálního seriálu P.S.I. Luv U.

V úloze dr. Blakeové se objevuje někdejší dětská herečka Melissa (Sue) Andersonová, jejíž manžel Michael Sloan se podílel na scénáři snímku.

Režisérem byl málo známý Terry Ingram, který většinou režíruje epizody televizních seriálů, např. u nás známých Nikita, Lovci pokladů, Královna meče a Sheena.

Napište nám