Counting Crows, Melody Gardot a Hockey bez playbacku rovnou za nosem

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zpěvák Adam Duritz a kytarista Dave Bryson (oba bývalí členové The Himalayans) se dali dohromady v San Franciscu v roce 1991 a vytvořili tak COUNTING CROWS. Ze začátku vystupovali jako akustické duo vystupující ve městech Berkeley a San Francisco a jejich okolí. Counting Crows si svým přátelským a trochu melancholickým přístupem rychle našli své příznivce mezi fanoušky alternativního rocku, kteří hledali něco jiného než zuřící kytaristy hudební scény v Seattlu.

V devatenácti letech nadějnou návrhářku z kola srazil Jeep Chevrolet, odhodil ji na druhou stranu silnice a MELODY GARDOT utrpěla vážné zranění hlavy, mozku, ztratila paměť a po několikanásobném zranění pánve nemohla chodit. Ač strávila osm měsíců v nemocnici a podstoupila všechna možná vyšetření i operace, stále nedokázala číst, nedokázala si rozpomenout, natož se pohnout. Když už pro ni lékaři nemohli nic víc udělat, doporučili jí, aby si našla novou zálibu, jež bude naplňovat její špatné dny. A tehdy Melody složila svou první píseň – píseň plnou bolesti, plnou citů, otázek. Uměla hrát na kytaru a brzo si tak text sama zahrála. Její nahrávky pro přední jazzovou společnost Verve způsobily poprask.

HOCKEY je americká hudební skupina z Portlandu, ve státě Oregon. Své první, amatérské, album vydali roku 2008 pod názvem Mind Chaos. Hockey úspěšně účinkovali v roce 2009 na festivalech jako Glastonbury Anglie, Peace and Love festival i Borläng ve Švédsku, T in the Park ve Skotsku, Bonnaroo Festival a na Hove Festival v Norsku.

Originální názevLive From Abbey Road III.
Stopáž48 minut
Rok výroby 2010
 T
ŽánrDokument