Více než šedesát etnických skupin na území Pobřeží slonoviny, v pozoruhodném koutě západní Afriky. Španělský dokumentární film

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pobřeží slonoviny, země opředená pověstmi, kde dodnes cítíme tep srdce Afriky. V pouštích, na savanách, v džunglích a na pobřeží žije více než šedesát etnických skupin.

Pohlédneme do tváře maskovaným duchům, kteří tančí před zaujatým publikem a ukazují svoji sílu. Jsou milováni i obávaní zároveň, neboť je provázejí kouzla, tajemství a mýty za neustálého zvuku tamtamu, jehož vemlouvavý rytmus se rozléhá pod klenbou deštného pralesa a udržuje při životě odvěkou tradici.

V centrální části země se jako přízrak vynoří bazilika Matky Boží v Yamoussoukro, kterou si vysnil první prezident Pobřeží slonoviny Houphouët-Boigny a vydal na ni značnou část svého majetku. Monumentální stavbu tvoří sto dvacet osm dórských sloupů vysokých třicet metrů, sedm hektarů mramoru dovezeného z Itálie, Francie a Španělska, a sedm tisíc čtyři sta metrů čtverečních barevného skla. Bazilika je však stále prázdná, místní se modlí k jiným bohům.

Originální názevThe Inhabitants of Timeless Africa
Stopáž51 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrDokument