Den D (12/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Dnes večer předstoupí před pětici investorů jako první pánové Veselý a Karmazín – budou se svým projektem zaměřeným na realitní makléře dostatečně přesvědčiví, aby získali peníze na své další podnikání? Jiří Popel představí své revoluční běžky. Do doupěte se vrátí dvojice mladých podnikatelů, kteří zaujali už v druhé řadě. Co si Dominik Gavor a Martin Kolínský připravili tentokrát? A nakonec se v doupěti odehraje souboj mozků, v němž se utkají Tomio Okamura a Michael Rostock-Poplar, zatímco Tomáš Zdechovský odhalí své plány s neuromarketingem.

Move 360

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 439
Podnikatel: Petr Veselý
Požadovaná investice: 1 500 000
Nabízený podíl: 33 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Petr Veselý se svým kolegou přinesli do studia zlepšovák, s jehož pomocí jsou schopni dělat virtuální prohlídky nemovitost prostřednictvím fotografií 360°. Software, který k přístroji mají, byl jejich vlastní a jejich cílem bylo zaměřit se na realitní společnosti, od nichž by získávali paušální poplatek za dlouhodobý pronájem. Peníze od investorů chtěli především na patentovou ochranu svého nápadu a s tím související expanzi do okolních zemí. Tady se ale s investory neshodli. Investoři sami neměli s realitním trhem obecně zkušenosti, a protože oba podnikatelé si neudělali dostatečně kvalitní průzkum zahraničního trhu, nakonec byli odmítnuti.

Revoluční běžky Pop Cross

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 205
Podnikatel: Jiří Popel
Požadovaná investice: 3 000 000
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jiří Popel už několik let vyvíjí své unikátní běžky, které by měly přinést revoluci do tohoto lyžařského sportu. Přinesl s sebou funkční prototyp, který však nebyl ještě zdaleka ve finální fázi. Sám navíc přiznal, že jeho projekt ve stavu, kdy se velmi těžko shání investice. Ivan Pilný tvrdil, že vždy, když někam něco přidáte, zvýšíte poruchovost – a proto se mu nová lyže s novými součástkami nelíbila a odmítl investovat. Investorům se nelíbilo ani to, že by nové lyže byly dražší než klasické běžky. A tak nakonec do zajímavého, ale nejistého nápadu odmítli vložit své finance.

Extraslide

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 231
Podnikatel: Dominik Gavor a Martin Kolínský
Požadovaná investice: 800 000
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Martin a Dominik byli nečekanými hvězdami předcházející řady Dne D, kdy nabídli kontroverzní projekt na sdílení dat. Michael Rostock a někteří další investoři je tehdy ale pochválili, a tak se oba začínající podnikatelé vrátili s vylepšenou image a novým projektem, který by měl lidem usnadnit orientaci při registracích do nejrůznějších internetových služeb a při práci s některými dalšími PC aplikacemi. Pro investory ale bylo v celém projektu minimum přidané hodnoty. Měli pocit, že Dominik a Martin pouze okopírovali návody z jednotlivých stránek a že by navíc nedokázali zajistit dostatečnou kvalitu práce brigádníků, kteří by návody zpracovávali. Michael Rostock je tak tentokrát místo pochvaly poslal na hřbitov projektů. A stejně reagovali i ostatní investoři.

Neuromarketing

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 241
Podnikatel: Tomáš Zdechovský
Požadovaná investice: 2 000 000
Nabízený podíl: 10 %
Investor: Ivan Pilný
Klikněte pro větší obrázek

Tomáš Zdechovský je jednatelem společnosti Commservis, která se specializuje na neuromarketing – moderní metody digitálního monitorování osobnostních předpokladů a výuku a koučování nejen manažerů, ale i zaměstnanců a sportovců. S pomocí hry zvané mindball, kterou si Tomio Okamura a Michael Rostock vyzkoušeli, předvedl, jak tyto nové postupy fungují a jak lze s jejich pomocí sledovat práci mozku, zlepšovat soustředění a posilovat další podobné schopnosti. Rychle tím zaujal Ivana Pilného, který se o tuto oblast mapování lidského mozku zajímá a protože všichni ostatní investoři byli k těmto metodám naopak skeptičtí, Ivan Pilný se nakonec rozhodl investovat sám za 15% podíl. Tomáš Zdechovský jeho nabídku po chvilce váhání přijal a získal tak nejen potřebné peníze, ale i zkušenosti jednoho z nejuznávanějších investorů, který navíc sám podniká v oblasti školení, konzultací a věnuje se i přednáškové činnosti.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  DobrĂ˝ den, Kde bych se mohl zpÄ›tnÄ› podĂ­vat na 3. Ĺ™adu dne D. Neplánujete ji…

 • Denis PatoÄŤka 29. 3. 2013 10:46

  SatelitnĂ­ dĂ­tÄ›

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal DunovskĂ˝ 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  DobrĂ˝ den, chtÄ›l bych se zeptat, jak se jmenoval prostĹ™edek, kterĂ˝ ve Dni D pĹ™…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 46 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady