Den D (8/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

I tento týden předstoupí před pětici investorů podnikatelé, kteří věří, že právě jejich nápad může vydělávat miliony. Miloš Lenoch a Michal Dobýšek představí server, na kterém by lidé měli sdílet své zkušenosti s řemeslníky. Robert Kučera a Miloslav Pileček věří, že mají louskáček na ořechy, který půjde na odbyt. Radek Topinka se specializuje na letecké simulátory. Jak se svým projektem uspěje u investorů? A co řekne pětice byznysmenů na již fungující rozsáhlý projekt zaměřený na platby na internetu? Získá někdo z těchto podnikatelů nejen peníze, ale i kontakty a zkušenosti investorů?

Nejřemeslníci

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 655
Podnikatel: Miloš Lenoch a Michal Dobíšek
Požadovaná investice: 800 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Miloš Lenoch a Michal Dobíšek přišli do doupěte s nabídkou investice na server, který by umožňoval třídit řemeslníky kvalitativně. Klientům by umožňoval zde nejen najít potřebné služby, ale také si přečíst reference, hodnocení klientů, kteří již daného řemeslníka využili, a po ukončení zakázky jeho práci ohodnotit. Projekt byl v pokročilé fázi, kdy už fungoval, ale ještě nevydělával. A to bylo dle očekávání to, co se investorům nelíbilo. Ivan Pilný navíc vážně pochyboval o tom, zda takový projekt může někdy vydělávat, protože dobří řemeslníci mají práce dost díky své pověsti a těch, kteří začínají, jsou dobří a zatím o nich neví, je možná jen úzká skupina. Michael Rostock sice ocenil práci obou podnikatelů, ale stejně jejich projekt nakonec přirovnal k Titanicu. K investici tak nakonec nedošlo.

Louskáček na ořechy

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 575
Podnikatel: Robert Kučera a Miloslav Pileček
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 49 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Robert Kučera začal svoji prezentaci velkoryse. Vše měl připraveno, investory obdaroval dárkovými balíčky, a pak začal předvádět svůj louskáček na ořechy, který je podle něj výjimečný designově i funkčně. První symbolické zaskřípání v prezentaci se ale objevilo záhy, když Tomio narazil při louskání ořechů na plesnivý kus. Když se investoři dověděli, že louskáček by měl stát víc než 800 Kč, byli hodně překvapení a obočí se jim zvedlo ještě výš, když Michael Rostock zjistil, že jeho louskáček nefunguje a nepodařilo se ho zprovoznit ani oběma podnikatelům. V doupěti po celou dobu rostlo napětí, které se stupňovalo především mezi Michaelem Rostockem a Robertem Kučerou, ani ostatní investoři ale nebyli spokojení. Produkt podle nich nebyl jasně nadefinovaný, neměl jasnou cílovou skupinu a přemrštěné byly i odhadované počty prodaných kusů. Robert Kučera a Miloslav Pileček tak odešli domů s prázdnou.

Letecký simulátor

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 484
Podnikatel: Radek Topinka
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Radek Topinka je fanoušek létání a leteckých simulátorů. Letecké simulátory už dokonce provozuje, chtěl by ale vybudovat velké centrum leteckých simulátorů, kde by byl i simulátor vojenské stíhačky a civilního vrtulníku, a proto přišel žádat o investici. Své služby měl v úmyslu prodávat především formou poukázek na zážitky. Pohyboval se tudíž v zážitkovém byznysu, jehož příjmy šly díky krizi dolů. Návratnost investice byla navíc za 4 roky, a to bylo pro Michaela Rostocka, jehož podle jeho slov zajímají jen tři věci: ,,profit, profit, profit“, málo. Podobně to viděli i další investoři, přestože například Marta Nováková váhala. Nabídku ale udělal Tomio Okamura, vzápětí ale zjistil, že se k němu nemá kdo přidat, protože už všichni ostatní investoři byli mimo vyjednávání. Radek Topinka tak v doupěti neuspěl.

Go Pay

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 359
Podnikatel: Pavel Schwarz
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 5 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Pavel Schwarz přišel představit do doupěte svůj platební systém, který umožňuje především dětem a mladším klientům hradit pomocí jednoduché elektronické peněženky drobné služby na internetu a současně je výhodný pro majitele eshopů, protože jim umožňuje pracovat s různými platebními internetovými systémy současně. Pavel a jeho systém Go Pay sice není jediný na internetu a má proti sobě velké hráče, přesto jeho systém investory zaujal. Jde na jedné straně o lukrativní byznys, který je ovšem také komplikovaný a má řadu rizik. Investoři se tudíž projektu v doupěti věnovali mimořádně dlouho a nakonec se rozhodli – neinvestovat. Projekt by měl být totiž pro ně ziskový až v roce 2015, což je v oblasti internetu, kde je vývoj mimořádně rychlý, příliš vzdálený termín a situace na trhu tou dobou může být už naprosto jiná. K dohodě tedy nakonec nedošlo.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  Dobrý den, Kde bych se mohl zpětně podívat na 3. řadu dne D. Neplánujete ji dát na internet? M…

 • Denis Patočka 29. 3. 2013 10:46

  Satelitní dítě

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal Dunovský 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenoval prostředek, který ve Dni D představoval jeden kut…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady