Den D (6/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, do kterého by vložili své soukromé peníze a zkušenosti. Přesvědčí je Tereza Raabová, která věří, že by se mohla na trhu prosadit se svojí kolekcí oděvů pro kojící maminky (i tatínky)? Jan Štípek představí server, který zná odpovědi na každou otázku. Miloslav Plzák sebou do studia přiveze hausbótík. A Ivan Doubek a Lukáš Svobodník se pokusí zaujmout s aukčním serverem zaměřeným na prodej ojetých aut. Kdo z těchto podnikatelů nakonec získá peníze investorů a na koho si posvítí módní policista Tomio Okamura?

Spokojenec.cz

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 445
Podnikatel: Tereza Raabová
Požadovaná investice: 300 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Tereza Raabová byla přesvědčená, že na trhu je prostor pro její oblečení pro kojící maminky (a dokonce i tatínky). Udělala si malý marketingový průzkum, podle něhož by mohly mít o produkt zájem až 2/3 trhu. Nabídla investorům čísla, návratnost do dvou let a věřila, že český původ jejích výrobků bude pro klienty znamenat záruku kvality. Investoři ale viděli celou situaci jinak. Drtivá většina oblečení se dnes vyrábí v Asii a bylo by podle nich jen jen otázkou času, kdy se v případě úspěchu začne podobné oblečení vyrábět tam. Tereza tak nakonec odešla s prázdnou.

Odpovědi.cz

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 331
Podnikatel: Jan Štípek
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jan Štípek byl dalším z dlouhé řady podnikatelů, kteří svoji pozornost zaměřili na internet. Jeho komunitní web „odpovedi.cz“ umožňuje prostřednictvím sítě svých uživatelů zodpovědět jakoukoliv otázku. Česká verze serveru už běží a Jan Štípek plánoval její expanzi na Slovensko a Ukrajinu, k čemuž by se musela založit nová firma. V tu chvíli se do té doby nadějně vypadající jednání zlomilo. Investoři totiž zjistili, že by neměli podíl v již fungující firmě, v níž má navíc Jan Štípek jen částečný podíl. A když se vzápětí dověděli, že tato česká firma by fakturovala jejich nově založené některé služby, nazvali celý Janův nápad pokusem o tunel. Šance na dohodu v tu chvíli byla nulová, přesto padla ze strany Michaela Rostocka nabídka na 500 000 za 7,5 % ovšem v původní české firmě. Na tuto nabídku však Jan Štípek nepřistoupil a k dohodě tudíž nedošlo.

Hausbotík

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 313
Podnikatel: Miloslav Plzák
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Miloslav Plzák má firmu, která vyrábí malé lodě – hausbótíky. Nemá sice žádné dluhy, ale v poslední době se jeho firmě nedaří. Od investorů žádal peníze na marketing, kterým by svůj prodej navýšil. Série otázek se strany investorů ale ukázala, že největší problém není v nedostatku reklamy, ale především v tom, že pan Plzák z jejich pohledu není šikovný obchodník a je podle nich líný zvednout telefon a své potenciální zákazníky oslovit přímo. Michael Rostock šel dokonce s hodnocením ještě dál. „Vy jste urážka kapitalismu“, vmetl panu Plzákovi nekompromisně do očí. V tu chvíli se nad projektem hausbotíku zavřely vody. K dohodě nedošlo.

Aukční server Autoporadce

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 618
Podnikatel: Ivan Doubek a Lukáš Svobodník
Požadovaná investice: 800 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: Dana Bérová, Michael Rostock
Klikněte pro větší obrázek

Brzy poté, co začali Ivan Doubek a Lukáš Svobodník prezentovat svůj aukční server zaměřený na dražby aut bylo zřejmé, že jsou dobře připraveni. Jejich prezentace byla srozumitelná a stručná, vysvětlili jednoduše, jak se dobrali svých čísel a bez váhání odpovídali i na doplňující otázky. Martu Novákovou a Ivana Pilného sice ani tak nepřesvědčili, zbývající tři investoři ale projevili zájem. Jako první dala nabídku 400 000 Kč za 10 % Dana Bérová, Michael Rostock a Tomio Okamura ji následovali. Oba podnikatelé se tak ocitli ve vysněné situaci, kdy si mohou z investorů vybírat. Michael Rostock jim nabídl synergii se svými jinými projekty, Dana Bérová zkušenosti v oblasti internetu a své kontakty, Tomio Okamura zkušenosti v oblasti PR. V tu chvíli došlo k další nečekané situaci. Michael Rostock dal totiž najevo, že spolupracovat chce na případné investici výhradně s Danou Bérovou a ta vzápětí vydala podobné prohlášení. Tomio Okamura se tak ocitl v pozici sólisty, dal najevo, že přání kolegů akceptuje a Ivan Doubek s Lukášem Svobodníkem tak měli rozhodování ulehčené. Přistoupili na podmínky Dany a Michala a získali tak pro svůj byznys dva silné investory v oblasti internetu.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  Dobrý den, Kde bych se mohl zpětně podívat na 3. řadu dne D. Neplánujete ji dát na internet? M…

 • Denis Patočka 29. 3. 2013 10:46

  Satelitní dítě

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal Dunovský 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenoval prostředek, který ve Dni D představoval jeden kut…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady