Den D (3/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází J. Pokorný. Režie V. Forst.

V doupěti investorů díl za dílem přituhuje. Podnikatelé mohou žádat až o 3 miliony korun. Získá je dnes večer někdo? Ladislav Kahoun s sebou přinese do studia Satelitní dítě. Co je to za projekt? Petr Hrabčák se rozhodl zaměřit na hokejisty se svojí příruční sadou na opravy karbonových hokejek. Marek Gadowski odhalí Tajemství nesmrtelnosti. A ze Slovenska do studia dorazí dvojice podnikatelů, kteří s sebou přivezou Jánošíka. Přidají se investoři k některému z těchto podnikatelů a vloží své peníze, zkušenosti a kontakty do jeho nápadu? Českou verzí celosvětově úspěšného pořadu provází Jan Pokorný. Režie Vladimír Forst.

Satelitní dítě

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 562
Podnikatel: Ladislav Kahoun
Požadovaná investice: 200 000 Kč
Nabízený podíl: 1 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Projekt Satelitní dítě by měl umožnit rodičům sledovat jejich děti pomocí sledovacího zařízení. To umí díky napojení na satelit monitorovat polohu objektu online. Ladislav Kahoun s sebou do studia přivedl i svého syna, který je uměle mnohojazyčný (s každým člověkem mluví jiným jazykem). Investoři ale nepovažovali produkt za unikátní, a to i přesto, že pan Kahoun tvrdil, že jeho krabička je nejlevnější na světě. Když se navíc ukázalo, že není jejím výrobcem, ale pouze výhradním distributorem a nechce investovat vlastní peníze, Michael Rostock se začal nudit a hrát si na dálku se satelitně hlídaným synem pana Kahouna. Zájem investovat do projektu, který je podle nich sporný i eticky, neměli ani ostatní a peníze tak zůstaly v doupěti.

Sada na opravy karbonových hokejek

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 491
Podnikatel: Petr Hrabčák
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Petr Hrabčák se rozhodl vyřešit problém zlomených karbonových hokejek tak, aby je začínající hokejisté mohli znovu používat. Systém vložek, který vyvinul, je schopný použít každý, Petr přinesl do studia i hotový výrobek a byl odhodlaný se plně věnovat jen tomuto podnikání. Ivan Pilný ale odhalil nepřesnosti ve finanční rozvaze celého projektu, a když se navíc ukázalo, že jednoduchý produkt není patentově chráněný, zájem investorů opadl. Riziko, že by nápad mohl kdokoli na světě snadno okopírovat a uvést na trh, bylo příliš veliké. Petr Hrabčák proto investice nezískal.

Tajemství nesmrtelnosti

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 638
Podnikatel: Marek Gadowski
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 40 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Od doby, co na knižním trhu zabodoval Harry Potter, hledají producenti, literární agenti a vydavatelé podobné příběhy. Podnikatel Marek Gadowski je přesvědčen, že takovou knihu našel. Jmenuje se Tajemství nesmrtelnosti a jejím autorem je dosud neznámý Jakub Koval, který nejprve napsal divadelní představení pro děti a podle něj fantasy román. Marek Gadowski mu dokonce už za autorská práva vyplatil 200 000 z celkových slíbených 500 000 Kč, čímžinvestory šokoval. Původní divadelní hru by chtěl uvést do života prostřednictvím lidových škol umění. To by byl také hlavní zdroj jeho příjmů. Investorům to ale vysvětlit nedokázal – a protože je nepřesvědčila ani ukázka ze hry, Marek Gadowski nakonec odešel domů s prázdnou. „Největší byznysmen je tady autor, dal jste mu už spoustu peněz,“ neodpustil si poznámku Michael Rostock.

Stírací losy Jánošík

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 622
Podnikatel: Lucia Závodská
Požadovaná investice: 2 354 143 Kč
Nabízený podíl: 40 %
Investor: Dana Bérová, Tomio Okamura
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Ze Slovenska přijela investory přesvědčit Lucia Závodská se svým kolegou Richardem. Peníze potřebovali na vydávání loterie Jánošík. Kdo chce totiž na Slovensku vydávat stírací losy, musí mít licenci od státu, zkušenosti s touto činností a v bance složenou částku ve výši 10 % procent výherní jistiny. Richard a Lucie první dvě podmínky splňovali. Tvrdili dokonce, že kromě státní loterijní firmy jsou jedinou soukromou licencovanou společností pro vydávání stíracích losů. Chyběly jim pouze peníze na složení potřebné částky a to byla přesně situace, která investorům vyhovovala. Jako první dala svoji nabídku Dana Bérová, která chtěla za polovinu nabízené sumy podíl 24 %. Tomio Okamura její nabídku dorovnal a protože Lucia s těmito podmínkami souhlasila, oba investory získala. Musela se sice vzdát 48 % v nabízeném byznysu, přesto ale odcházela stejně jako její kolega Richard nadšená.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  Dobrý den, Kde bych se mohl zpětně podívat na 3. řadu dne D. Neplánujete ji dát na internet? M…

 • Denis Patočka 29. 3. 2013 10:46

  Satelitní dítě

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal Dunovský 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenoval prostředek, který ve Dni D představoval jeden kut…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady