Den D (2/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází J. Pokorný. Režie V. Forst.

Dnes se pokusí získat peníze investorů na rozjezd svého podnikání Martin Fišer se svým speciálním držákem na plechovky a štětce. Jako druhý vstoupí do doupěte muž, kterého zná celá republika – známý bavič Petr Novotný představí svůj unikátní nápad z oblasti turistického ruchu. Jak uspěje se svým blikajícím výstražným trojúhelníkem Zdeněk Mašek? A dokáže své výjimečné know-how prodat specialistka na háčkování Lenka Šátková? Jeden z ambiciózních podnikatelů dnes neustojí stres a po jednání s nekompromisními investory se rozpláče. Kdo to bude? A získá někdo investici? Českou verzí celosvětově úspěšného pořadu provází Jan Pokorný.

Držák pro natěrače

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 483
Podnikatel: Martin Fišer a Hana Procházková
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Profesionální natěrač Martin Fišer zdědil tento držák po svém dědečkovi. Když zjistil, že by po zlepšováku mohla být poptávka, rozhodl se ho vyrábět a prodávat. Peníze investorů potřeboval na rychlou expanzi tak, aby konkurenční výrobci neměli čas vyrobit v Asii kopie. Racionální zhodnocení situace na trhu i samotný nápad se investorům líbili. Celý byznys jim ale připadal kvůli tomu, že stál na jednom jediném produktu, malý a bez potenciálu. Nepřesvědčila je ani vize expanze do zahraničí, kde by byl větší trh než v Česku. Když se navíc ukázalo, že Martin a Hana bez zaváhání nedokážou říct, jaký podíl a obrat mají ve firmě, Tomio Okamura se vyděsil. Ze zbývajících investorů udělal částečnou nabídku Michael Rostock, ale protože ostatní odmítli, zůstal s ní osamocen a investice se nakonec nekonala.

Obojživelný autobus

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 514
Podnikatel: Petr Novotný
Požadovaná investice: 3 000 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Známý televizní bavič Petr Novotný svojí přítomností investory překvapil. Nabídnout jim přišel investici do turistické atrakce – obojživelného autobusu, který by část vyhlídkové jízdy po Praze zvládl i po Vltavě. Nejvíc připomínek měl specialista na cestovní ruch Tomio Okamura, který nedostal uspokojivou odpověď na otázku, jak by svoji službu Petr Novotný propagoval a získával zákazníky. Autobus mu nepřišel ani dostatečně unikátní. Michael Rostock jako obyvatel centra zase razantně vyjádřil svůj odmítavý postoj k cizincům v Praze: „Kdybyste byl schopen ty turisty nakládat a uprostřed řeky je házet do vody, tak by se mně to líbilo mnohem víc.“ Široký záběr aktivit Petra Novotného i fakt, že investorům neodprezentoval celou svoji vizi, jíž byl autobus jen malou součástí, nakonec vedl k tomu, že nikdo z nich neměl zájem.

Blikající trojúhelník

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 532
Podnikatel: Zdeněk Mašek
Požadovaná investice: 200 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Student Zdeněk Mašek doma vyrobil blikající výstražný trojúhelník nabíjený čtyřmi tužkovými bateriemi. Dobře míněný nápad, který by měl zachránit lidské životy na silnicích, ale investoři podrobili silné kritice. „Vždyť je to příšerný jak to vypadá, to nemůžete myslet vážně,“ rozohnil se Ivan Pilný. Mnohem horší než provedení ale bylo, že Zdeněk si neudělal dostatečnou rešerši na internetu. Zadal do vyhledávače název „blikající trojúhelník“ jen česky a tak netušil, že ve světě se podobný výrobek již prodává. Chyběl mu i dostatečný byznys plán a tak ho nakonec všichni investoři rychle odmítli. Podpořil ho jen Michael Rostock: „Já mám rád lidi, co vymýšlej nový věci. Až vymyslíte nějakou novou věc, dejte mi vědět. Do té doby nemám zájem.“

Lenčino háčkování

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 1183
Podnikatel: Lenka Šátková
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Lenka Šátková je uznávanou autorkou desítek návodů na unikátní háčkované výrobky. Příbuzní Lenku od návštěvy Dne D zrazovali, ale protože Lenka to se svým háčkováním myslí vážně, překonala svoji plachost a předstoupila před investory. Až dosud neměla štěstí na obchodní partnery a ze své práce měla vždy jen malý finanční zisk. Ráda by to změnila a vydávala nejen návody, ale také vedla kurzy háčkování. Investoři však její plán odmítli jako naivní a nedostatečně připravený. Marta Nováková jí sice nabídla spolupráci na dodávání návodů pro dětský časopis chystaný v rámci projektu Krkouni, nekompromisní odmítnutí od pánské části investorů ale Lenku rozhodilo natolik, že se neubránila slzám. Byli na ni investoři příliš přísní? Nepochopili princip jejího podnikání? Anebo je Lenka na podnikání příliš naivní? Z doupěte odešla bez investice a s obavou, že se jí národ u obrazovek vysměje tak, jak ji varovalo její nejbližší okolí. Udělala chybu, že se do Dne D přihlásila? Má se stydět a nebo být naopak hrdá? Jaký je váš názor?

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  Dobrý den, Kde bych se mohl zpětně podívat na 3. řadu dne D. Neplánujete ji dát na internet? M…

 • Denis Patočka 29. 3. 2013 10:46

  Satelitní dítě

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal Dunovský 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenoval prostředek, který ve Dni D představoval jeden kut…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady