Hudební scénické zrcadlo kulturního života Romů. Účinkují: M. Bagárová, M. Balog, J. Bendig, FOB – první romský orchestr v Čechách, B. Hrzánová, Kmetoband, M Dance, J. Svěcený a další. Z klubu SaSaZu v Praze moderují J. Horváthová a R. Samko. Režie P. Burian

Romská kultura se opírá o hudbu, zpěv a tanec. I když se v každodenním životě s romskými hudebníky a zpěváky příliš často nepotkáváme – ostatně kdo si dneska zpívá do kroku či k dílu – se soumrakem nebo o svátečních dnech už je veseleji. Záznam hudebně tanečního setkání Romano Jilo – tedy romské srdce – které se konalo začátkem května ve stále známějším klubu Sasazu v Praze Holešovicích a právě probíhající festival Khamoro je toho důkazem.

Pestrá revue, rychle se střídající tuzemští i zahraniční hudebníci, zpěváci a tanečníci a živelně prožívající a reagující publikum – to vše vytvořilo strhující a autentickou atmosféru. Monika Bagárová, Marek Balog, Bára Hrzánová, Jaroslav Svěcený, maďarské etnohvězdy Parno Graszt a další a další dokázali, že vzájemně se prostupující národnostní kultury jsou přirozeným zdrojem nových a inspirujících zážitků.

Stopáž75 minut
Rok výroby 2010
 P
ŽánrHudba