Osud jménem Tugendhat

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Příběh rodiny osvícených investorů, slavné vily architekta Miese van der Rohe a jejího znovuzrození po dvouleté památkové obnově. Dokudrama Rudolfa Chudoby

Brněnská vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, byla jako jediná památka moderní architektury v České republice zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat i s přilehlou zahradou památkovou obnovou, při níž byla uvedena do autentické podoby z roku 1930.

Dokudrama – dokumentární film s hranými scénami – režiséra Rudolfa Chudoby sleduje osudy slavného domu ve třech liniích. První je příběhem rodiny vzdělaných a zámožných stavebníků, který kopíruje historické drama 20. století. Druhý příběh se týká samotné vily, jejího autora a dobové umělecké atmosféry. Třetí realistická linie pozoruje důslednou a detailní památkovou obnovu, díky níž získal tento architektonický klenot znovu svůj původní lesk.

foto: Radomír Geyer

Více na portálu ČT24

  • Osud jménem Tugendhat oživuje slavnou vilu

    30. 9. 2012

    Brno – "Doufám, že tady zase vznikne nový život. I když to bude jiný život, protože tu nebude žít žádná rodina," přeje si Ruth Guggenheim-Tugendhat, dcera původních majitelů vily Tugendhat, v závěru dokudramatu, které vypráví příběh této ojedinělé brněnské stavby. Snímek s hranými prvky, jež oživují film i vilu, uvede ČT2 30. září ve 20:05.

  • Osud jménem Tugendhat bude především o designu, říká režisér

    24. 5. 2012

    Brněnské studio České televize po více než dvou letech dokončilo natáčení dokumentárního dramatu s názvem Osud jménem Tugendhat. Režisér Rudolf Chudoba v něm chce přiblížit slavnou funkcionalistickou památku, jež nedávno prošla velkou rekonstrukcí, ale také životní styl jejích původních majitelů, židovské rodiny Tugendhatových, která musela vilu před válkou opustit. Vyprávění doplní hrané scény.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Český dokument