Otakar Brousek provází slavnostním večerem, věnovaným naší výjimečné a světově proslulé sopranistce, jehož součástí bude záznam koncertu ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze z roku 2000 a řada archivních ukázek a autentických rozhovorů se slavnou pěvkyní.
V písních a áriích z oper B. Smetany a A. Dvořáka účinkují Lubica Rybárská a Adriana Kohútková. Hraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK za řízení L. Svárovského.

Dnes 23. září 2007 by se byla dožila 100 let naše významná pěvkyně Jarmila Novotná. Tato mezinárodně uznávaná hvězda začala svoji kariéru tím, že předzpívala Emě Destinnové, která v ní objevila velký talent a doporučila ji dál. Po pražském Národním divadle se doslova rozletěla do světa - přes italskou Veronu až do Metropolitní opery v New Yorku, kde získala stálé angažmá a působila zde až do roku 1956, kdy ukončila svoji aktivní divadelní kariéru. Celý svůj život propagovala především českou hudbu  - její Mařenka z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany doslova objevila Americe tento hudební skvost . Velmi dobře je známa i její interpretace lidové hudby, zvlášťe pak unikátní nahrávka pořízená za doprovodu Jana Masaryka . Sám pan president  Masaryk byl jejím velkým obdivovatelem. Pocta této velké umělkyni je tedy zcela na místě. Hlavní osou večera byl slavnostní koncert, který pořádal Obecní dům v Praze a kde svůj pěvecký hold Jarmile Novotné vzdaly sopranistky Lubica Rybarská a Adriana Kohútková, které zpívaly za doprovodu Symfonického orchestru hl.m.Prahy řízeného Leošem Svárovským . Průvodcem večera byl herec Otakar Brousek st. kterému pomáhal Dr. Jan Králík, znalec života i díla naší umělkyně.

Napište nám