Gratulační koncert ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze.

Jeden z našich nejvýznamnějších a nejznámějších českých houslistů, uznávaný i jako soudní znalec houslí, Jaroslav Svěcený, chtěl oslavit své šedesáté narozeniny velkým koncertem v závěru roku 2020. Ale kvůli koronavirové pandemii se koncert nekonal a byl posunut až do listopadu 2021. A tak téměř po roce Jaroslav Svěcený nakonec své narozeniny na pódiu dodatečně přece jen oslavil a opět diváky přesvědčil, že je neúnavným, skvělým interpretem, že suverénně umí přecházet do různých žánrů hudby a že je i výborným hudebním propagátorem a pohotovým a vtipným moderátorem.

Na pódiu Smetanovy síně Obecního domu v Praze zazněli jeho nejoblíbenější autoři – např. Vivaldi, Händel, Bach, Rachmaninov, Dvořák, Brahms, ale i třeba Piazzolla či Patejdl.

A své spoluhráče si pro tento koncert vybral opravdu velmi pozorně a atraktivně – spolu s ním zahraje třeba klavíristka Lucie Tóth, akordeonista Ladislav Horák, zpěvák a klávesista Vašo Patejdl, zpěvák Jan Smigmator, či Cigánski diabli a Virtuosi Pragenses.

Napište nám