Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • samcovajan 17. 2. 2013 07:13 Reagovat 0 1

  souhlasím

  delala jsem mástavbu 36 7, praxe je vest16 porodu. na klinice jsem nemusela rodit,viděla jsem spousty porodu .Měla jsem pochyby o systemu... ve Francii je bába u porodu treba týden. ... Pak mi prišli do cesty samizdaty o lečbe rakoviny půstem ...nádhera. Odesla jsem k PC , pak k zeleni. mam syny 92 .93, nerespekt.,ze nechci vyvolávačku ani nástrich , jeste dnes nesrostlé!!!hledejte alternativy . dnes chapu ,proč se mamzel před porodem MIloval... chtěla jsem rodit se známou nedovolil ,,, byla jsem dosti jistá pro porod mimo nemocnici manzel ke mě ziskal odstup a pak dětem od 6 let zkazil vztahy.. není treba leku .jedine vyjmečně stačí etikoterapie MUdr, Bezděk,,, Hnizdil §§§ jinak si poškodite zdraví a to pak těžko napravit,,,!!!! i pri porodu Vyvolávačky bacha do porodní knihy se může uvést čas porodu později je hrozné kolik lidí bere antidepresíva. zkuste Velechovský ing

 • pampeliška 7. 2. 2013 10:54 Reagovat 1 2

  2.šance

  Pár slovy jen: rodila jsem v Benešovské nem.vyvoláváním,doktor nechtěl slyšet o tom,že bych přenášela.Vyvolávali porod od pondělka,a porodila jsem v úkrutných bolestech po 4dnech,od úterka hladová,bez sil.Sestra mi skočila na břicho a maličké vylítlo ven tak násilně...a já byla roztrhaná až za zadek. Kdybych viděla tento dokument před mým porodem,určitě bych volila jiný způsob,alespoň bych více trvala na svém"věřím"(že to mohlo ještě počkat).Vím,že většina porodů je vyvolávaná.....naplánovaná....(mimo víkend samozřejmě:)))))) Chtěla bych popřát všem ženám,aby si více věřily a poslouchaly své vnitřní cítění a instinkt.

 • Lucie 31. 1. 2013 16:52 Reagovat 2 2

  Mrkněte na tohle

  http://www.bezbolestnyporod.cz/ http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/tipy-a-rady-porod/martina-bartosova-nemusite-rodit-doma-aby-byl-porod-krasny

 • agata 28. 1. 2013 23:18 Reagovat 3 1

  neskutočné

  Rodila som trikrát - hlava dolu,nohy hore a neopovážte sa kričať! A necítila som sa pyšná - bola som iba vystrašená a ponížená. Nikdy v živote som sa necítila tak sama. Máme v rodine pomalé pôrody, tak to bolo dosť desivé. Jeden syn sa narodil s vrodenou srdcovou vadou, bude mať 20 rokov, a doteraz je to pre mňa to najhoršie. Nevydareným pacientom sa doktori vyhýbajú ...

 • Markéta 28. 1. 2013 19:28 Reagovat 0 3

  Krásný dokument

  Dobrý večer -děkuji moc za krásný dokument .Bohužel jsem nemohla rodit normálně -3x jsem rodila císařským řezem (úzká pánev ),naštěstí vždy vše bylo ok a rekonvalescence také v pohodě ,přístup lékařů i sester v Jihl. porodnici dobrý a po třetí v Třebíči také super . Dobře jsem si tam odpočinula . Moc všem děkuji . Dokument krásný a docela jsem jim záviděla ! Ale jsme moc rádi za to ,že vše dobře dopadlo a máme krásné 3 dračice!

 • DanielaE 16. 1. 2013 23:59 Reagovat 7 4

  Rodila jsem dvakrát v porodnici

  a dvakrát tam mému dítěti zachránili život. Pravda je, že druhý se narodil ve 24. týdnu, ale dcerka se narodila na den přesně na termín. Dva měsíce před tím jsem již byla "otevřená", porod jako takový trval 25 minut, z toho posledních 5 minut probíhalo zde démonizovanými kleštěmi. Z jediného důvodu, který jsem já sama na monitoru viděla, a to proto, že dcerce již přestávalo bít srdíčko. Měla šňůru omotanou okolo hlavičky a proto nemohla projít porodními cestami. Manžel byl po oba porody se mnou, nikdo mi nikdy ani náznakem nenabídl ani epidurál, ani císařský řež. Personál byl v prvním případě fajn, u předčasně narozeného chlapce zcela fantastický. U obou porodů mi musela být placenta odebrána operativně, protože prostě sama neodešla, ačkoli se snažili další půl hodinu ji ze mě dostat přirozenou cestou. U prvního, přirozeného porodu, byl lékař přivolán, až když přišly komplikace. NIKDY bych neměnila a neriskovala. Dcerku mi dali hned po provedení vyšetření, u kterých byl po celou dobu tatínek, který ji mohl i držet. Bylo to prostě fajn.

 • Eva 19. 8. 2011 23:35 Reagovat 12 8

  trauma pro dítě

  má maminka mě porodila v 1988 roce mírně přidušenou, dvakrát se musela ptát zda jsem holka či kluk,dva dny od porodu mě neviděla a jelikož jsem během těch dvou dnů měla umělou výživu tak jsem odmítala kojení.pro ni traumatický zážitek, pro mě to znamenalo do 10 let řešení jak silných tak mírných zažívacích problémů.z mého okolí znám spousty negativním příběhů z porodů v nemocnici,jak od mladých maminek (mých vrstevnic ) tak i starších.z celeho srdce děkuji za tento dokument který dává nahlédnou i jiné,přirozené varientě.TÍMTO komentářem nespochybnuji práci lékařů, ale né vždy je doktořina v souladu s přirozenymi procesy a potřebami rodičky...

 • Kateřina 20. 7. 2011 18:08 Reagovat 4 5

  další opakování?

  dobrý den, nechystáte prosím další opakování dokumentu? děkuji.

  • jana 14. 8. 2011 13:19 Reagovat 1 4

   zkuste hledat na internetu a objevíte ho ke stáhnutí

 • Marcela 11. 7. 2011 13:44 Reagovat 10 7

  vzkaz Tomášovi

  Tomáši jsem ráda za to, co tu píšete, že jako muž to také tak cítíte a vnímáte. Vaše partnerka má ve Vás zajisté velkou oporu. V lékařskou etiku nevěřím, ta existuje jen na papiře. Alespoň zde, v Čechách.Otevřte si na Google www.video porody živě- Porod s nástřihem hráze-video zdarma ke stažení-MUDr.Zbyněk Mlčoch...a máte zde i další ukázky toko, jak to dnes a denně chodí např. klešťový porod, když to vidím, tak bych za to zavírala pro ublížení na zdraví.Toho by se normální člověk nedopustil ani na zvířeti. Ale "lékaři" mohou přeci všechno! Přeji Vám i Vaší partnerce krásný zážitek z porodu doma.

  • Tomas 12. 7. 2011 09:49 Reagovat 4 4

   Tyhle zakroky ale mohou byt nekdy mensi zlo :(

   Doporucuji si velmi pozorne precist tento clanek: http://www.sciencebasedbirth.com/CEO%20SSB/WhitePaper_2004.htm Problem je spise ve frekvenci jejich vyuziti... Pokud jde o poraneni porodnich cest obecne, existuje jednoducha nebolestiva (ale pracna) prevence: epino S temi zviraty mate i nemate pravdu - fetotomii by u cloveka dnes nikdo neprovadel a u krav obcas bohuzel... na druhe strane zvirata nikdo v ramci prevence nemuci (pece tomu fakt rikat nebudu)...

 • Tomas 11. 7. 2011 10:22 Reagovat 9 2

  Kdo film reziroval?

  S manzelkou se o problemy dnesni mediciny velmi zajimame. Cekame dcerku a velmi tezko jsem se smiroval s predstavou, ze ji sverim tem arogantnim neinteligentnim samanskym (vedeckost urcovani diagnosy) radobymachrum motivovanym systemem k co nejvetsimu poctu intervenci... prectete si medicinska skripta z gynekologie a porodnictvi, z medicinskeho prava, zakony o verejnem pojisteni a o peci o zdravi lidu, rozhovory s Bartankem a Parizkem a pochopite...nejsou to jen porody...neprestavam zasnout, co si zeny nechaji libit od gynekologu - ja jako chlap bych byl rychle hotov... Tak jsem si odplivl a doufam, ze zene vyjde jeji prani rodit doma (ona i dcerka splni podminky), moc se oba tesime :) A ted muj dotaz: je to film rezirovany Debra Pascali-Bonaro? (mimochodem jsme jej zakoupili na amazonu za asi 37USD)

  • Česká televize 11. 7. 2011 12:12 Reagovat 1 3

   Režie

   Dobrý den, režisérkou tohoto snímku je skutečně Debra Pascali-Bonaro. S pozdravem Česká televize

  « | | 1 2 3 | | » (3)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi