Purpurové květy

První láska dostává druhou šanci. Americký romantický film (2006). Hrají: S. Blairová, P. Wilson, D. Messingová, E. Burns, D. Farina, E. Reaserová a další. Scénář a režie Edward Burns

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rodilý Newyorčan Edward Burns (nar. 1968) se rázem prosadil portrétem tří sourozenců, žijících dočasně pod jednou střechou, Bratři McMullenovi (1995), který vznikal o víkendech v domě jeho rodičů. Snímek mu přinesl řadu ocenění (mj. Velkou cenu poroty na festivalu Sundance) a umožnil mu pokračovat ve filmařské práci v plně profesionálních podmínkách. Burnsova autorská díla, v nichž také vytváří hlavní role, se většinou odehrávají v jemu důvěrně známém prostředí irské komunity a dovedně balancují na pomezí dramatu a komedie. Nezapřou v sobě silné vlivy jiného Newyorčana, proslulého komediografa Woodyho Allena.

Purpurové květy (2006) líčí propletené osudy čtveřice protagonistů. Patti (Selma Blairová) se snaží uplatnit jako spisovatelka a potkává svou starou lásku z univerzity Briana (Patrick Wilson), který se živí jako autor úspěšných detektivek. Pattiina nejlepší přítelkyně Kate (Debra Messingová) zase znovu narazí na svého někdejšího milence, prosperujícího advokáta Murpha (Edward Burns), který je zase Brianovým kamarádem. Pokusy obou dvojic navázat po letech zpřetrhané svazky tvoří páteř příběhu, odehrávajícího se v poetických kulisách podzimního New Yorku.

Film Purpurové květy vstoupil v říjnu 2007 do historie, když si jako první celovečerní hraný snímek odbyl svou komerční premiéru nikoli v kinech, ale na internetové aplikaci iTunes.

Originální názevPurple Violets
Stopáž103 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrFilm