Vina se zapomíná snadněji než ponížení. Francouzské drama ověnčené řadou světových cen (2004). Hrají: D. Auteuil, J. Binocheová, M. Bénichou, A. Girardotová, N. Richardová, W. Afkir a další. Režie Michael Haneke (Ve francouzském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Stačí dlouhý statický anonymní videozáznam ulice a domu, ve kterém bydlí Anne a Georges, a jejich život to postupně převrátí naruby.

Anne a Georges sledují dlouhý videozáznam jejich ulice a domu, který pořídil jakýsi anonym. Takhle začíná film Michaela Hanekeho (scénář i režie) Utajený, který získal na 58. MFF v Cannes Cenu za režii, Ceny FIPRESCI a ekumenické poroty. Posbíral i čtyři Evropské filmové ceny, Césary, které se udělují francouzské produkci a mnoho dalších cen po celém světě. Tajemné vzkazy, které dostává Georges a které vedou hluboko do jeho minulosti, pomalu rozleptávají nejen jeho život, ale vztah s manželkou a jeho vnitřní integrace, osobní ukotvení v životě, práci, v rodině se rozpadá. Postupně si dokáže odpovědět na otázky kdo a proč. Ale vracet se k tomu všemu po takové době?

Vynikající herecké výkona Daniela Auteuile a Juliette Binocheové umocňují silný příběh o vině, svědomí a lidském selhání.

Originální názevCaché
Stopáž113 minut
Rok výroby 2005
 T
ŽánrFilm