Rozhovory, unikátní archivní ukázky i ze soukromých sbírek, nejznámější písničky a vzpomínání známých osobností folkové a country hudby v Československu v dokumentárním cyklu České televize (2000). Kamera M. Mališka. Režie J. Vondráček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dokumentární cyklus věnující se legendám československé folkové a country hudby ve svém šestém pokračování představí vývoj těchto hudebních stylů mezi lety 1976 a 1988. Věnovat se budeme tvorbě písničkářů Jaroslava Hutky nebo Vladimíra Merty a také prvním písním Jaromíra Nohavici. Textař a písničkář „Jarek“ Nohavica pochází z Ostravy, kde v roce 1971 maturoval a poté studoval na vysoké škole báňské. Studia ale nedokončil a začal se věnovat hudební tvorbě. Debutoval albem Darmoděj v roce 1988. Většina jeho písní se velmi rychle zpopularizovala a zůstávají v povědomí hudebních fanoušků nejen stylu folku a country dodnes.

Režisér Jiří Vondráček věnuje pozornost i skupině Marsyas s frontmankou Zuzanou Michnovou. Prostor je věnován také počátkům tvorby textařky a zpěvačky Zuzany Navarové, které jsou spjaty se skupinou Nerez, a také řadě dalších, neméně významných osobností československé folkové scény 70. a 80. let. Dokument pracuje s řadou jedinečných archivních materiálů a vzpomínek jak samotných umělců, tak jejich přátel, muzikologů a publicistů.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3