S Jožkou Šmukařem a jeho přáteli (2010). Hosté pořadu zpěvačka M. Absolonová a mužský pěvecký sbor z Vrbice. Hraje cimbálová muzika J. Šmukaře. Režie R. Petrenko

Je to už několikaletá tradice, a to tradice moc pěkná…

Když se na Hod Boží sejde doma u svátečního stolu celá rodina a hodinku po poledni si pustí „dvojku“ veřejnoprávní televize, pokaždé ji přivítá Jožka Šmukař s pořadem Vánoční posezení u muziky. Je to pěkné setkání s řadou zajímavých lidí, setkání s koledami, s vyprávěním o vánočních tradicích a s dalšími svátečními informacemi.

Letos k Jožkovi Šmukařovi zavítal třeba šéf mužského pěveckého sboru z jihomoravské Vrbice Václav Hasík, malá a už slavná zpěvačka Lucinka Veselá, pivovarník Zdeněk Konečný a v neposlední řadě pěvecká hvězda a úspěšná aktérka letošního televizního StarDance Monika Absolonová.

Vyprávět se bude o vánočních tradicích (Betlémy, jmelí, kapr, vánočka…), na své nejkrásnější svátky vzpomenou všichni hosté, ale nejvíc to všechno bude o muzice. Zazní tradiční české koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, zazní ale i písničky naopak netradiční, například Vracaja sa doma nebo Narodil se nám král o půlnoci, zazní pochopitelně několikrát dvanáctihlasý sbor „mužáků“ z Vrbice.

Nepřehlédněte toto pěkné sváteční posezení…

foto: Vladimír Kříž

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 HD
ŽánrHudba