Jak by Hitler naložil s českým národem, kdyby nacistické Německo vyhrálo druhou světovou válku? Osudy Čechů očima fiktivního studenta někdejší nacistické filmové akademie

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Píše se rok 2012. Velkoněmecká říše ovládá nejen německy mluvící země, ale také celou střední a východní Evropu. Asie slouží převážně jako zdroj surovin, levné pracovní síly a místo pro vysídlené národy. Na Arktidě a Antarktidě jsou rozděleny sféry vlivu mezi Říší a druhou světovou velmocí USA. Jak je to možné? Která bitva druhé světové války mohla rozhodnout o tom, že se dějiny vyvíjely zcela jinak? Co by se stalo s českým národem, kdyby Třetí říše vyhrála druhou světovou válku?

Historická křižovatka

Mezi zářím 1941 a dubnem 1942 probíhala mezi Wehrmachtem a Rudou armádou bitva o Moskvu. 14. října v rámci operace Tajfun dobyla 1. tanková divize německé armády městečko Kalinin, které se nachází 150 km před Moskvou. Vojáci Wehrmachtu dobyli i jediný most přes Volhu. Téhož dne Adolf Hitler prohlásil, že Rusko bylo poraženo. Dne 15. listopadu Němci zahájili útok, při kterém se jejich jednotky dostaly až na předměstí Moskvy. Jak se mohly dějiny odehrát, kdyby Hitler druhou světovou válku vyhrál?

Alternativní online scénář

(Neshoduje se s historickou fikcí rozehranou ve vysílaném díle).

Stopáž18 minut
Rok výroby 2010
 ST HD
ŽánrDokument