ei v krizi v poloase

Hodnocen poadu:
1 2 3 4 5 Poet hlas: 8  
Sdlet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je urena pouze k vmn nzor mezi divky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo pipomnku tvrcm poadu, obrate se, prosm, na Divck centrum T nebo pouijte tento formul.
 • Standa 3. 11. 2011 11:30 (!) Reagovat 4 +1 -1 0

  Češi v krizi.

  I když naší společností momentálně "cloumá" krize finanční (t.zv. dluhová), která přichází z eurozóny, dále pak krize politická, projevující se především v souboji koalice a opozice (pravice a levice) o tu nejsprávnější reformu, tak za nejhlubší krizi nutno považovat krizi morální. Svobodu, kterou jsme si vybojovali v "sametové revoluci" hrubě zneužili lidé, kteří si vytýčili jediný cíl - peníze. Těžko odhadnout, zda jich je víc na pravici či na levici (i když počet odhalených lumpáren je vidět spíše napravo), ale mnozí z nich nemusí být ani napravo, ani nalevo. Stačí jim si "koupit" vlivného politika (samozřejmě vládnoucí strany), který pak ochotně zařídí pro "kmotra" vše potřebné. V tomto světě moci peněz a pokleslé morálky politiků jsou Češi opravdu v krizi. Napravit to může jedině celá společnost svojí jednotou v boji za morální čistotu společnosti a důslednou izolací nenapravitelných ničemů.

 • Violet 28. 10. 2011 16:05 (!) Reagovat 4 +1 -1 1

  Blábolista z VŠE

  Jo, tak ten byl :-) Když už nevěděl kudy kam, tak prý...měli jsme tady 40 let komunisty, tak co chcem...jak tohle může tzv. odborník vypustit z huby? No a Kalousek tam byl prezentován coby ekonom, já se snad po... Lepší byl už ten pořad, který následoval "ta naše povaha česká" Jan Keller má pravdu ve všem, co říká, proč nejsou takoví lidé jako on v politice?

  • Michal 29. 10. 2011 20:00 (!) Reagovat 2 +1 -1 0

   Černo bílé

   Viděl jsem několik pořadů s panem Kellerem a byly vynikající. Četl jsem několik článků pana Švejnara a byl na několika přednáškách Jana Mühlfeita a byly vynikající. Pan Keller zastupuje levici, Švejnar s Mühlfeitem pravici. Myslím, že obouma přístupama bychom se dostali k prosperitě. Problém je ale v tom, že v realitě je vždy opozice, která má svoje názory a vzniká mutant mezi systémy, který prostě nemůže fungovat. Silně levicovým a přitom demokratickým státem je např. Švédsko a skvěle funguje. Bohužel mě právě teď nenapadá fungující pravicový stát, ale v historii jich také pár bylo. Tudíž není to černobílé a nejde říct, že jeden přístup je vyloženě špatný.

 • Jarda 28. 10. 2011 13:37 (!) Reagovat 7 +1 -1 1

  Kolaps moderního světa

  Ať tak či onak, kolaps moderního světa je již v plném proudu. Éra kapitalismu skončila, protože kapitalismus už nemá lidstvu co nabídnout. Pokud nechce lidská společnost zaniknout, musí kapitalismus zavrhnout. Jiné řešení již neexistuje. Modleme s k Bohu, aby umírající zlořád nevyvolal další světovou válku.

 • Libor Frgal 28. 10. 2011 12:54 (!) Reagovat 5 +1 -1 2

  Libor

  Dá se tento pořad shlédnou někde na videu? Dobře odpověděl gen.řed. Raiffeisen bank - dobrá léta jsou pryč a všichni máme velké nároky a velkou spotřebu. Jsme netrpěliví a chceme všechno hned. Starší generace si na vše musela napřed naspořit a pak teprve koupit!!! Dnes se každý druhý hned zadluží a teď pláče. Bohužel, ale pomoc nikde nečekejme.

 • Fannyx 28. 10. 2011 12:46 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  dotaz

  Nevíte, kde se na to dá podívat? Opakují to ve čtvrtek, ale radši bych někde na You tube nebo podobně.Děkuji

 • Lucie Gross 27. 10. 2011 21:29 (!) Reagovat 5 +1 -1 0

  Diky za porad

  Prave jsem shledla porad na CT2 a citim naproste nadseni, ze televize konecne dava prostor i nazorum nezavislych velmi chytrych lidi, ktere mohou na verejnost zapusobit tim spravnym zpusobem. Domnivam se, ze se v mediich prilis prezentuji nazory politiku, ktere pote lide bez dalsiho premysleni prebiraji za sve, i kdyz jsou to ve skutecnosti vsechno blaboly. Tento porad byl vazne SUPER, je to v soucasnem svete balzam pro dusi. Kdyby takovych poradu bylo vice.

 • Matouš 27. 10. 2011 19:45 (!) Reagovat 6 +1 -1 0

  zodpovědnost

  Věřím, že spousta lidí se může do dluhových pastí dostat bez vlastního přičinění, ale nemalá část i v dnešní době je schopna si půjčovat peníze na věci či služby na které nejen nemají, ale hlavně je NEPOTŘEBUJÍ ! A to navíc od lichvářských společností typu Home Credit & spol. (http://www.podvodnici-podvody.cz/index.php?page=disc&disc=347277&disctype=0&tree=19244) Tohle mi hlava prostě nebere ... Ale pokud jim ta plazmovka (dovolená, vánoční dárky(!), ...) za to riziko stojí (nebo si ho asi neuvědomují), těžko někomu vymlouvat, že Exekuce se může přihodit jen "těm v televizi" ...

 • Ing.Ivan Hrdina 26. 1. 2011 23:20 (!) Reagovat 24 +1 -1 0

  Krize.

  Krize není nic nového a příčiny jejího vzniku jsou stále stejné.Ve světě pěněz nadbytek na jedné straně a totální nedostatek na straně druhé!Peníze přestávají plnit funkci oběživa.Stávají se cílem a nikoliv prostředkem.Trh se hroutí s klesající kupní silou většiny.Maximální zisk za každou cenu a trh bez rozumných korekcí vede k rozdělení společnosti a k sociálním střetům.Propouštění,snižování platů,omezování výroby,zdražování.Výsledkem je kolabující ekonomika.

  • Kalivoda 26. 10. 2011 18:34 (!) Reagovat 8 +1 -1 0

   Krize

   Vše už vymyslel bohužel již dávno Kája Marx včetně známého koloběhu: krize - deprese - oživení - konjunktura. To jsem nechodil do VUMLu, ale byl jsem žákem pana Seluckého v roce 1953.

 • Ing.Ivan Hrdina 26. 1. 2011 22:29 (!) Reagovat 13 +1 -1 1

  Rozhoduji = mám pravomoce a zodpovědnost!!!!

  „Ta krize není naše. My jsme si ji nezpůsobili.“ Vladimír Dlouhý, bývalý ministr průmyslu a obchodu Podal bych Vám nabitou pistoli a pomalu bych vycouval ze dveří.

 • Ladislav Louda 8. 9. 2010 08:45 (!) Reagovat 3 +1 -1 2

  Opatrnost

  Potíže v oblasti financí mají dalekosáhlé následky a není radno je podceňovat. Sami dlužníci většinou vědí, že nechali své potíže zajít příliš daleko. Přitom jsou potíže s dluhy řešitelné a to dokonce s úspěšnosti až 90 %, podmínkou ale je včasné podchycení stávajících problémů. Počty případů neschopnosti dostát svým závazkům vůči věřitelům jsou v současnosti alarmující a neustále narůstají. Přes polovinu domácnosti v ČR trpí určitým stupněm zadluženosti. Přitom i malý dluh dokáže v životě roztočit spirálu osobních, pracovních a v několika případech i zdravotních obtíží. V několika případech si dlužník může poradit sám, ale co dělat, když už toho má dlužník tolik, že sám neví, komu má splácet, nebo což je daleko horší, nesplácí vůbec. Pak tedy existují různé agentury nebo firmy, které se touto problematikou zabývají. Některé takové firmy či agentury si to vzali po svém a mají z toho pouze výdělečnou činnost. Tady je nutné se orientovat a ujistit se zda se jedná o společnost nebo agenturu, která je schopna dlužníkovi opravdu pomoci a řešit stávající problémy, anebo jít někam kde z dlužníka vyberou pouze peníze. Takový klient z důvodu nedůvěřivosti se dostane do beznadějné situace, protože už nikomu nevěří a tím je jeho záležitost o dost složitější. Je tedy na místě být obezřetný a najít společnost, která se touto problematikou zabývá již delší dobu, měla by mít nějaké preference ať už kladné ale i té záporné (bylo by podezřelé mít pouze kladné reference, nikdo není dokonalý a to platí v největším měřítku pro dlužníky). Zjistit si kolik již ta společnost má v portfoliu klientů a eventuelně požádat danou společnost, zda by vám mohla umožnit kontakt s klientem, který již zajišťuje svou problematikou s onou společnosti. Pamatujte na jednu skutečnost, není nikdo, kdo by zaplatil za dlužníka jeho dluhy bez jakéhokoliv jištění, taky není nikdo, kdo by vás oddlužil, problematiku s neschopnosti splácet vám v podstatě může zajistit správce dluhů a to společně s odborným dozorem. Abychom byli konkrétní společnost, která se touto problematikou zabýva již několik let, vám může být plně a profesionálně k dispozici, za předem daných podmínek a pravidel. Začněte řešit své finanční nedostatky s asociací správců dluhů.

  « | | 1 2 | | » (2)

Polete svj koment


 *

 *
E-mailov adresa nebude v diskusi viditeln. E-mail vyplte v ppad, pokud chcete, aby Vs mohli ostatn teni kontaktovat prostednictvm naeho webu.


 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Sledujte diskusi e-mailem

Pspvky zadan do diskuse vm budeme poslat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci kad zprvy bude odkaz pro odhlen.

 *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Polete svou pipomnku


 *

 *  *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

» Pravidla diskuse na webu esk televize

» Nahlsit nevhodnou diskusi

Stop: 57 minut – Rok vroby: 2011 – P  ST  HD
nr: Dokument
Vysln poadu

Tento poad v souasnosti nevyslme. Mete si vak nechat zaslat zprvu, pokud se objev v aktulnm vysln:

Nastavit pipomenut

Star data vysln najdete kliknutm na nsledujc odkaz.

Anketa
Dotkla se vs osobn finann krize?
61 % 160 hl. Ano. Krizi jsem osobn poctil. 11 % 29 hl. Ano. Krize zashla do ivota mch blzkch. 18 % 47 hl. Ne. Krize se m osobn nedotkla. 10 % 25 hl. Ne. Podle m dn vn krize nenastala.

Celkem 261 hlas