Veronika Žilková, Pavel Zedníček, dva týmy učňů a opravdoví mistři svého řemesla v hlavních rolích zábavného klání mezi cukráři a řezníky. Dále účinkují: L. Vondráčková, O. Navrátil, P. Nový a další (2010). Režie J. Bělohlavý

Do světa krásných dortů, sladkých cukrovinek, lahodných jitrnic a tlačenek se dostaneme v zábavném pořadu věnovaném dvěma tradičním řemeslům, cukrář a řezník. Dva mladé učňovské týmy a skuteční mistři, kteří už léta dědí obě řemesla z generace na generaci, nám odhalí zákulisí, tajemství úspěchu i úsměvné příběhy spojené se svou profesí. Jejich šikovným rukám se pokusí vyrovnat moderátoři Veronika Žilková a Pavel Zedníček i pozvaní hosté Lucie Vondráčková, Oldřich Navrátil nebo Pavel Nový. To všechno slibuje nejen potěšení pro oči, ale především pořádný nápor na naše chuťové buňky.

Osm budoucích cukrářů se přátelsky utká v souboji s osmi řeznickými učni. Každý tým má svého patrona. Cukrářským parťákem je Oldřich Navrátil. Nejenže si při tom vzpomene na svá dětská léta a rodičovskou cukrárnu, ale připomene i nový televizní seriál Cukrárna, ve kterém hraje. Patronkou řezníků je Lucie Vondráčková. Možná vám připadá neslučitelné její tak často zmiňované vegetariánství s partou nadějných učedníků masného řemesla. Lucie ale přesvědčí, že je dobrým zástupcem právě těchto šikovných kluků. Když navíc přidá dvě písně, získá si na svou stranu i příznivce u obrazovek.

Pořad moderují Veronika Žilková a Pavel Zedníček. Dávají dohromady dvojici, která nemá nikdy daleko ke vtipným i lehce štiplavým replikám. Veronika se také brzy objeví na obrazovkách jako majitelka cukrárny ve stejnojmenném seriálu. A Pavlovo řemeslné příjmení bude také zdrojem galantního humoru.

Řeznické i cukrářské řemeslo a zároveň odbornou garanci vnášejí do soutěžní atmosféry dva mistři svého oboru: pan Jiří Groman, majitel řeznictví z Opavska a paní Jarmila Jonáková, cukrářka z Olomouce. Jejich hodnocení bude mít v zápolení obou týmů největší váhu. Pár ukázek a dobrých rad může být příjemnou inspirací i pro nás ostatní.

Během večera přijde ještě další host – Pavel Nový. Před svou hereckou kariérou si vyzkoušel doslova devatero řemesel, zkušenosti vojenského kuchaře ostatně zúročí i při zpracování masa takřka v přímém přenosu. Během večera uvidíme i ukázky českých cukrářských a řeznických rekordů, které eviduje agentura Dobrý den.

Zkrátka nenechte si ujít tuto pohodovou hodinku plnou dobrot a skvělé nálady. Pokud můžeme doporučit, určitě si tento večer nechtějte dopřát nalačno, abyste v pozdních večerních hodinách dodatečně nevzali svou ledničku útokem. Možná není úplně zdravé nacpávat se po osmé hodině večerní, přínosné je ale rozhodně posílit svou kondici dobrou zábavou. Nebudeme prozrazovat, kdo nakonec vyhraje, jisté je, že všichni, kteří se sešli v ostravském studiu, jsou Machři!

Stopáž53 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrZábava