Nedělní obědy u prarodičů jsou krásná věc, ale někdy k nevydržení. Záznam inscenace Divadla na Vinohradech. Komedie o pohledu rozdílných generací na vzájemné vztahy a soužití. Hrají: J. Jirásková, I. Racek, J. Hlaváčová, P. Kostka, M. Novotný a L. Štěpánková. Režie M. Stropnický. Televizní režie J. Brichcín

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nick je mladý svobodný muž z New Jersey. Rodiče a sestra se odstěhovali do vzdálených konců Spojených států, ale Nick má to štěstí, že jsou mu stále nablízku prarodiče z matčiny i otcovy strany. Jsou to ti nejvřelejší a nejlaskavější příbuzní, jaké si člověk může přát, ale když je vám 29 let, tak je to s nimi občas nevydržení. Když dostane Nick lákavou pracovní nabídku, ocitne se před vážnou životní volbou: odjet a opustit rodinu anebo zůstat a hodit kariéru za hlavu? Podobné dilema řeší i jeho prarodiče: udržet Nicka v bezpečí rodiny, nebo ho nechat žít svůj vlastní život?

Lehce ironická i dojemná komedie Američana Joa DiPietra (*1960) skýtá skvělé herecké příležitosti pro herce zralého věku a v nastudování Divadla na Vinohradech se stává holdem vyzrálému herectví čtveřice osobností této scény, tedy Jiřině Jiráskové, Iljovi Rackovi, Janě Hlaváčové a Petru Kostkovi.

Stopáž126 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrFilm