Komici na jedničku

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Filmotéka - Jaroslav Marvan

Poslední mohykán

Poslední mohykán je česká filmová komedie z roku 1947 režiséra Vladimíra Slavínského. Jaroslav Marvan v ní vytvořil dvojroli - Bořivoje Kohouta a jeho bratra Jaroslava. Bořivoj je zámožný starožitník, který musí mít vše pod kontrolou, hlavně členy své rodiny. Přikazuje a zakazuje jim vše, co ho napadne, až se jednou zamění za svého bratra a dozví se, co se děje doma, když tam není.

Poslušně hlásím

Poslušně hlásím je komedie Karla Steklého z roku 1957 natočené podle románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, pokračováním filmu Dobrý voják Švejk. Jaroslav Marvan coby putimský strážmistr Flanderka má svébytný způsob vyslýchání podezřelých a Švejk (Rudolf Hrušínský) je toho svědkem. V ukázce strážmistr shání placeného informátora.

Pěnička a Paraplíčko

Pěnička a Paraplíčko (r. 1970) je jeden z filmů úspěšného cyklu Hříšní lidé města pražského režiséra Jiřího Sequense. Tato kasařská romance vypráví o lásce kasaře Pěničky (Radoslav Brzobohatý) a holky z ulice Anči Kulaté zvané Paraplíčko (Jiřina Bohdalová). Odehrává se v tehdejší pražské galerce a mordparta policejního rady Vacátka (Jaroslav Marvan) vyšetřuje vraždu kasaře Toufara, který Anču svedl, když byl Pěnička v kriminále.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD
Žánr: Zábava | Publicistika
Nejbližší díly ve vysílání
Jan Libíček

středa 13. 10. 2021

Vladimír Menšík

středa 20. 10. 2021

Jiří Sovák

středa 27. 10. 2021