Komici na jedničku

Josef Dvořák

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný ve společnosti populárního komika se zálibou v postavách vodníků (2012). Dále účinkují: J. Molavcová, M. Hrubešová, F. Filip a P. Fiala. Režie A. Činčerová

Klikněte pro větší obrázekJosef Dvořák patří již mnoho let k nejvýraznějším osobnostem českého humoru na jevišti, v televizi i filmu. Vyučil se automechanikem v Kadani, již zde začal ale ochotnicky hrát, přičemž se prosadil jako samorostlý komediální talent.

V letech 1965-1970 působil v Kladivadle v Ústí nad Labem, v letech 1972-1990 patřil k oporám hereckého souboru Divadla Semafor, později ale kolem sebe soustředil samostatnou hereckou skupinu, která se později stala základem pro založení Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, s níž pořádá dodnes zájezdová představení po celé republice.

Po svém příchodu do Prahy se Josef Dvořák začal uplatňovat také v televizi a ve filmu, byť v malých rolích. První větší roli dostal v dodnes známé komedii Jáchyme, hoď ho do stroje (1974), kde hrál automechanika Bédu Hudečka, proslavil se také účastí ve filmu Traja chrobáci (1976). Větší pozornost si zaslouží Dvořákova účast v televizních seriálech, kde hrál i role s dramatičtějším zabarvením, byť s komediálním podtextem.

V televizi se Josef Dvořák v té době etabloval především ve svých pohádkových rolích vodníků, které pro něj v 80. letech byly téměř životní, úlohu. Práce pro děti se ostatně stala stěžejní součástí jeho působení v 70. a 80. letech; účinkoval v Malém televizním kabaretu, Televizním klubu mladých, Vlaštovce atd. Výrazně se uplatnil také v televizních večerníčcích, kde namluvil Maxipsa Fíka nebo Boba a Bobka, králíky z klobouku.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • AntonĂ­n 23. 9. 2020 12:17

  Pan Hrzán patřil mezi nejlepší komiky té doby...

  Velká škoda, Ĺľe pĹ™edÄŤasnÄ› zesnul - tragicky, bÄ›hem cesty za svou tehdejší lásk…

 • 7. 9. 2017 20:22

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • 1. 9. 2017 19:31

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Jiřina Bohdalová

úterý 4. 5. 2021

Jiří Suchý

úterý 11. 5. 2021

Iva Janžurová

úterý 18. 5. 2021

Kdo je…
Josef Dvořák
Josef Dvořák

herec

* 25. 4. 1942